Němcová s dalšími senátory hledá možnost, jak sesadit Zemana: prezident prý selhal měl by abdikovat

V poslední době silné kritice čelí prezident Miloš Zeman kvůli svým vyjádřením ohledně výbuchů ve Vrběticích. Pustila se do něho a také do jiných politiků i senátorka Miroslava Němcová. Uvedla, co by v jejich případě dělala. Píše o tom web seznamzpravy.cz.

Dle slov političky hlava státu situaci nezvládla a proto Zeman by měl abdikovat. Signálem prý bylo sedmidenní mlčení.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Miroslava Němcová chtěla, aby prezident vyjádřil povzbuzení, podpořil vládu a ujistil ji, že bude také usilovat o vyřešení situace.

Podle senátorky prezident vyčkával schválně a hledal možnost, jak vyjádřit svůj nesouhlas s vládou.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Němcová je přesvědčená, že Zeman ukázal, že není prezidentem Česka a spíše Ruské federace. To se údajně potvrdilo během jeho vystoupení.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Část senátorů kvůli tomu nyní uvažuje o podání ústavní žaloby na Miloše Zemana. „Právníci se teď zabývají tím, do jaké míry jsme schopni napsat tu případnou žalobu tak, aby měla šanci u Ústavního soudu uspět,“ řekla Němcová s tím, že zpracování informací potrvá několik týdnů.

Nakonec senátorka zkritizovala vládu za nezvládání koronavirové epidemie. Vadí jí, že již čtvrtý ministr zdravotnictví neví, jak postupovat a nedokáže se rozhodnout, co se má rozvolňovat.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Němcová odmítá potvrdit svou účast v prezidentských volbách. „Bude to záviset na tom, zda se budu cítit tak silná, odolná a tak schopná, jako se cítím třeba teď,“ ukončila.

Psali jsme: „Je to tedy návrat k praxi, která tu byla třeba na podzim“: Ministr zdravotnictví Petr Arenberger promluvil o nových pravidlech nošení roušky

PSALI JSME: ARENBERGER ŘEKL, KDY SI NEJSPÍŠ BUDEME MOCI SUNDAT VENKU ROUŠKU: KONEČNÉ ROZHODNUTÍ PADNE VE ČTVRTEK

PŘIPOMÍNÁME: DALŠÍ ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ BUDOU OD 10. KVĚTNA: KAREL HAVLÍČEK PROZRADIL, JAKÉ SLUŽBY BUDOU OTEVŘENY

Share