Arenberger řekl, kdy si nejspíš budeme moci sundat venku roušku: konečné rozhodnutí padne ve čtvrtek

Pokud se člověk bude pohybovat venku sám, zřejmě nebude muset mít nasazenou roušku. Toto opatření by se uvolnilo od 10. května. Uvedl to ministr zdravotnictví Petr Arenberger po jednání vlády, které proběhlo v pondělí. Konečné rozhodnutí ale padne až ve čtvrtek. Informuje o tom web novinky.cz.

Šéf resortu vysvětli, že rouška bude povinná pouze v případech, kdy se potkají dva a více lidí ve vzdálenosti 2 metry a méně a nebudou z jedné domácnosti.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Takže pokud se budete pohybovat po ulici sami, nebudete muset zakrývat dýchací cesty. „Když přijdete na zastávku autobusu, tak si roušku nasadíte,“ dodal Arenberger.

Následně ale na sociálních sítích ministr zdůraznil, že se o rozvolnění tohoto opatření rozhodne až ve čtvrtek a bude mít na to vliv aktuální epidemická situace.

Roušky venku jsou povinné od začátku března. Navíc v MHD či obchodech člověk musí mít nasazený respirátor třídy FFP2 či nanorošku.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Výjimka se nově také bude týkat během konzumace jídla a pití.

Za sedm dní se také otevřou obchody a některé služby. Do škol se vrátí žáci základních škol a někteří studenti středních.

PSALI JSME: DŮVĚRA BABIŠOVÉ VLÁDY REKORDNĚ KLESÁ: JE NEJNIŽŠÍ V CELÉ EVROPSKÉ UNIE

PŘIPOMÍNÁME: DVĚ VÝSTRAHY METEOROLOGŮ BUDOU PLATIT BĚHEM TÝDNE: PŘED ČÍM VARUJÍ ODBORNICÍ

Share