Někteří důchodci budou moci příští rok pobírat vyšší důchody: jejich penze se zvýší o příspěvek za vychované dítě

V příštím roce se finanční situace některých důchodců zlepší. Bude zaveden příspěvek k penzi. Jde o příspěvek za vychované děti. Jeden z rodičů bude moci za každé vychované dítě dostávat navíc 500 korun měsíčně. Informuje o tom server Novinky.cz.

Důchodkyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Většina žen po narození dítěte věnuje určitou část svého času péči o něj. Ženy mají častěji i nižší příjmy. Stát by proto chtěl pomoci těm rodičům, kteří nemohli určitou dobu pracovat, protože se starali o dítě.

Zásluhová část důchodu bude zvýšena o tento příspěvek. Valorizace se bude týkat i tohoto příspěvku. Za každé vychované dítě bude moci jeden z rodičů dostávat k důchodu 500 korun každý měsíc.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle ministerstva práce a sociálních věcí budou moci tento příspěvek pobírat i současní důchodkyně a důchodci

Stát hodlá podporovat take pěstouny a ty lidi, kteří se starají o svěřené děti vnáhradní rodinné péči, kteří dostávají adaptační bonus.

Důchodkyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nezprostředkovaní pěstouni mají nárok na příspěvek při pěstounské péči. Ministerstvo práce chce také změnit zákon, aby tito lidé byli účastni důchodového pojištění.

PSALI JSME: „PŘIPRAVUJEME PLÁN“: PETR FIALA UVEDL, ŽE MUSÍME POČÍTAT S TÍM, ŽE RUSKO MŮŽE ZASTAVIT DODÁVKY PLYNU. ZATÍM ALE PODLE NĚJ NEJSOU ŽÁDNÉ SIGNÁLY

PŘIPOMÍNÁME: RUSKO ZASTAVILO DODÁVKY PLYNU DO POLSKA A BULHARSKA: „JSME NA TAKOVÝ SCÉNÁŘ PŘIPRAVENI,“ UVEDLA ŠÉFKA EVROPSKÉ KOMISE

Share