Nejvíce podpory mají podle průzkumu opoziční koalice: negativní trend poklesu podpory pro hnutí ANO pravděpodobně skončil

Necelé čtyři měsíce zbývá do voleb do dolní komory Parlamentu. Nejvíce podpory mají opoziční koalice, politické hnutí současného premiéra je až na třetím místě. Vyplývá to z průzkumu, který provedla agentura Kantar CZ pro Českou televizi. Průzkum se uskutečnil v polovině června, zúčastnilo se ho 933 lidí.

Podle tohoto průzkumu lídrem mezi voličskými preferencemi zůstává koalice České pirátské strany a hnutí STAN. Podpořit by je chtělo 24 procent dotázaných.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Podle průzkumu, který provedla stejná agentura v květnu, koalice Pirátů a STAN ztratila mezi voliči 2 procenta podpory. Stalo se tak hlavně kvůli klesající podpoře Pirátů.

Důvodem je, že lidé nesouhlasí s některými body volebního programu Pirátské strany, například se bojí možného zvýšení daní.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Na druhém místě je také opoziční koalice SPOLU (ODS, TOP09, KDU-ČSL) a jejich rating činí 23,5 procenta. To je o 2 procenta více, než měla tato koalice minulý měsíc.

Pro hnutí ANO je ochotno hlasovat 21,5 procenta respondentů. Zdá se, že negativní trend pro tuto politickou sílu skončil a úroveň jejich podpory přestala klesat a možná i mírně vzrostla.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na čtvrtém místě je hnutí SPD, které je ochotno podpořit 12,5 procenta dotázaných.

Podle tohoto volebního modelu páté místo obsadilo hnutí Přísaha Roberta Šlachty. Byla by to poslední politická síla, která by se do Sněmovny dostala.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Komunistická strana Čech a Moravy stejně jako Česká strana sociálně demokratická by se do dolní komory Parlamentu už nedostaly. KSČM má rating 4,5 procenta a ČSSD 3,5 procenta.

Aby strana prošla do Sněmovny, musí mít podporu nad 5 procent.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Podle několika posledních průzkumů agentura Kantar CZ sestavila model počtu poslaneckých mandátů, které by strany mohly získat. Protože bylo srovnáno hned několik průzkumů, mandáty by mohla získat i Komunistická strana.

Koalice Pirátské strany a hnutí STAN by mohla získat 57 mandátů, koalice SPOLU 53, hnutí ANO 50, hnutí Svoboda a přímá demokracie 24, hnutí Přísaha 9 a KSČM 7.

PSALI JSME: “DOMÁCÍ LÉČBA NAKONEC NESTAČILA A JSME V NEMOCNICI”: CO SE STALO S ROČNÍ DCEROU JAKUBA KRAUSE

PŘIPOMÍNÁME: BENEFIČNÍ AKCE LEOŠE MAREŠE: PROČ ZNÁMÝ MODERÁTOR SE STAL TERČEM PODIVNÉ KRITIKY

Share