„Nebudu prodávat své bydlení a radím vám, abyste se naučili své problémy řešit sami“

Tento příběh začal před patnácti lety. Mladí manželé bydleli v bytě tchyně, která jej odmítla prodat a dát dceři.

Poté, co se jim narodilo dítě, začali manželé uvažovat o rozšíření bydlení. Měli dvě možnosti: první bylo prodat tento jednopokojový byt a vzít si hypotéku na větší byt a druhou bylo vzít si bydlení na hypoteční úvěr bez akontace. Manželé však chápali, že spolu s náklady na miminko to může příliš zatížit rodinný rozpočet.

Dcera opakovaně žádala matku o prodej bytu, ale rodič ji požádal, aby počkala. Dceři došla trpělivost. Po konfliktu matka a dcera ukončily veškerou komunikaci. Babička dokonce přestala navštěvovat vnuka. Manžel se rozhodl vzít situaci do vlastních rukou a rozhodl se, že své tchyni poskytne výhodnou nabídku.

„Tento byt neprodám, jelikož jsem si na něj sama vydělala a koupila.“

Tchyně / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

„Já vám dokonale rozumím, ale když si vezmeme hypotéku bez akontace, pak vlastně nebudeme mít peníze na to, abychom koupili vše, co dítě potřebuje. Sama chápete, že ceny rostou každým dnem.“

„Vždy si můžeš najít jinou práci nebo přivýdělek. Nebo chcete, abych vám všechno dala já?“

„O čem to mluvíte? Mám pro vás nabídku. Vy prodáváte byt a my si pak koupíme bydlení pro sebe. A s vámi uzavřeme smlouvu o bezúročné půjčce na částku, za kterou byt prodáte.“

„Jsem proti. Není to pro mě dobré. A nepotřebuji peníze, potřebuji toto bydlení.“

Tchyně / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

„Kde nic není, ani smrt nebere.“

Muž ještě pár týdnů hledal východisko z této situace, ale pak prodal auto, půjčil si slušnou částku od přátel a manželé si vzali hypotéku. Pár si pořídil dvoupokojový byt zvýšeného komfortu, ale tento komfort nepocítil, protože rodinný rozpočet praskal ve švech.

Pak muž dosáhl povýšení v práci, a dokonce si našel brigádu na víkend. Tvrdě pracoval, kvůli čemuž svého syna téměř neviděl. Postupem času však došlo k výraznému snížení platu manžela, což těžce zasáhlo rodinný rozpočet.

Dva roky matka a dcera nekomunikovaly. A pak tchyně nečekaně zavolala svému zeťovi a sama ho pozvala na schůzku, ale předtím požádala, aby slíbil, že své ženě nic neřekne. Muž šel navštívit svou tchyni. Žena nechodila kolem horké kaše a jednoduše předala svému zeťovi balík plný peněz.

Matka a dcera / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Řekni mé dceři, že má skvělého manžela.“

Když muž uviděl peníze, jediné, co mohl říct, bylo:

„Odkud to máte?“

„Vezmi, nikoho jsem neokradla. Jsou to peníze na splacení hypotéky. Před rokem jsem prodala ten jednopokojový byt a uložila peníze na spořící účet. Původně jsem chtěla zanechat byt svému vnukovi, ale pak jsem si uvědomila, že je potřebujete víc. A nechci navždy ztratit svou dceru.“

Tchyně / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

„Jsem vám tak vděčný!“

„Nyní musíte hypotéku splatit. A nezapomeňte mi přivézt vnuka!“

„Určitě ho přivezeme!“

O šest měsíců později žena zemřela na rakovinu. A o tři roky později se dceři a zeťovi narodila holčička, kterou pár pojmenoval po babičce.

PSALI JSME: ABYCH ZAPLATILA HLÍDÁNÍ SYNA, VZALA JSEM SI PŮJČKU. HLAVNÍ JE, ABY SE O TOM TCHYNĚ NEDOZVĚDĚLA

PŘIPOMÍNÁME: „AŤ TVOJE DÍTĚ VYPADNE Z MÉHO POKOJE“: TAKTO REAGUJE TCHYNĚ NA MÉHO SYNA Z PRVNÍHO MANŽELSTVÍ

Share