Návrh Schillerové o odpuštění DPH u respirátorů začne platit ve středu: vláda také změnila pravidla pro návštěvníky České republiky

V pondělí během jednání vláda schválila návrh šéfky státní kasy Aleny Schillerové o zrušení DPH na respirátory kategorie třídy FFP2 a vyšší. Odpuštění daní potrvá dva měsíce. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Podle Schillerové, že daň z přidané hodnoty přestane platit od středy a potrvá do 3. dubna.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Současně jsem apelovala na výrobce a hlavně obchodní řetězce, aby byli solidární a promítli odpuštění DPH do cen pro konečné spotřebitele,“ řekla ministryně s tím, že pro mnoho rodin nákup těchto ochranný pomůcek je zatěžujícím.

Předseda ČSSD už dříve uváděl, že jeho strana návrh podpoří, ale chtěli mít jistotu, že se ceny opravdu sníží.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Kabinet v pondělí také schválil protikorupční zákon o ochraně oznamovatelů v soukromém i veřejném sektoru, který by měl ochránit zaměstnance, kteří nahlásili o protiprávném jednání při výkonu povolání.

Rovněž se změní podmínky cestování do České republiky. Nově bude pro středně rizikové země vyžadován test maximálně 48 hodin starý. Může se jednat o antigenní či PCR test.

https://twitter.com/TPetricek/status/1356260948781264900

Pro červenou zónu bude potřeba test před příjezdem a následně po pěti dnech po příjezdu. Musí to ale být PCR test.

Tomáš Petříček / Zdroj: youtube.com

Ministr zahraničí Tomáš Petříček dodal, že také vznikne kategorie států s velmi vysokým rizikem nákazy covid-19. Cestující po příjezdu do Česka budou muset na 5 dní do karantény, následovat bude test a pak ještě 5 dní nošení respirátoru třídy FFP2.

PSALI JSME: BONUS PRO LIDI V KARANTÉNĚ NEBO IZOLACI MŮŽE DOSÁHNOUT 500 KORUN DENNĚ, NAVRHLA JANA MALÁČOVÁ: VLÁDA SE TĚMITO NÁVRHY BUDE ZABÝVAT JEŠTĚ PŘÍŠTÍ TÝDEN

PŘIPOMÍNÁME: „DŮVĚŘUJI ODBORNÍKŮM“: DO KAMPANĚ NA PODPORU VAKCINACE SE ZAPOJILA I SLOVENSKÁ PREZIDENTKA

Share