„Důvěřuji odborníkům“: Do kampaně na podporu vakcinace se zapojila i slovenská prezidentka

Ministerstvo zdravotnictví Slovenské republiky zahájilo kampaň „Vakcína je svoboda“ na podporu očkování proti onemocnění COVID-19.

Hlavní slogan akce zní „Vakcína je svoboda“ a symbolem vítězství je písmeno V, které lidi spojovalo v mimořádných historických chvílích.

„Ve slovenských dějinách jsme (s véčkem) do minulosti vyprovodili komunismus a přivítali demokracii. Věřím, že dnes si s jeho pomocí poradíme i s koronavirem a onemocněním covid-19,“ uvedl ministr zdravotnictví Slovenské republiky.

Marek Krajčí/ Zdroj: mojpribeh.sk

Název webové stránky slovenskoproticovidu.sk má být zároveň výzvou, aby se společnost dokázala sjednotit a bojovat proti společnému nepříteli. Cílem této webové stránky je poskytnout občanům potřebné informace o tématu očkování.

Zuzana Čaputová/Zdroj: facebook.com

Prvními osobnostmi podporujícími na Slovensku kampaň Vakcína je svoboda jsou například Zuzana Čaputová, Vladimír Krčméry, Viliam Dobiáš, Kamila Magálová, Elena Vacvalová, Renáta Názlerová, Adela Vinczeová, Daniel Hevier, Ondrej Kandráč, Matej Tóth a Marek Hamšík.

„Očkování nás už staletí chrání před množstvím chorob. Důvěřuji odborníkům, a proto vakcínu i dnes považuji za jedinou cestu, jak porazit virus a vrátit naše životy do normálu,“ řekla ve videu hlava státu.

Ministerstvo zdravotnictví Slovenské republiky předpokládá postupné zapojování dalších odborníků a osobností.

PSALI JSME: DÁMA V ČERVENÉM: ZUZANA ČAPUTOVÁ SE OBJEVILA NA PRACOVNÍ SCHŮZCE VE VELKOLEPÝCH ŠATECH

PŘIPOMÍNÁME: SLOVENSKÁ PREZIDENTKA DOSTALA DRUHOU DÁVKU VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU: JEJÍ MLUVČÍ POPSAL VEDLEJŠÍ ÚČINKY

Share