Na stavbě byl nalezen pichlavý kousek hlíny. Zázrakem se jí dokázali umýt: uvnitř byl ježek

Hrdina tohoto příběhu téměř zemřel kvůli lidem. Ale zachránili ho.

Záchrana ježka/ Zdroj: Facebook.com

Zdálo by se, že život ježků je rájem na zemi. Je tu pro ně málo nepřátel a mají dostatek jídla v lese. Ale ukázalo se, že jejích život není až tak jednoduchý.

Minulý týden v St. Albans v Anglii vykopali dělníci na stavbě velký příkop. Odjíždějící na víkend zakryli jámu prkny, ale na křižovatce byla stále malá díra, do které se dostal malý ježek. Dítě spadlo do jámy, ale je to jen polovina problémů. Když se snažil dostat ven, zašpinil se v hlíně.

Záchrana ježka/ Zdroj: Facebook.com

Dělnici, kteří se po nějaké době na místo vrátili, nejprve vůbec nechápali, co je v zákopu. Až poté co na staveniště přijeli odbornici vyšlo najevo, že jde o ježka.

Ježek byl okamžitě odvezen do odborného střediska, kde ho umyli a zbavili se posledních stop hlíny. Ukázalo se, že je to náročné: trvalo to více než půl hodiny a hodně vody a speciálních pracích prostředků bezpečných pro ježky. Zvíře se ale nakonec vrátilo do své původní podoby.

Záchrana ježka/ Zdroj: Facebook.com

„Kvůli tomu, že byla tak chladná, bylo pro nás obtížné ji uvolnit, aby se mohla dostat z obranného postavení. Kdybychom ji nejprve zahřáli (což je základní první pomoc), hlína by vyschla. Také jsme museli hlídat, aby neabsorbovala kalnou vodu.“

Záchrana ježka/ Zdroj: Facebook.com

Když se ježka podařilo zachránit, rozhodli se mu dát přezdívku. Netrvalo dlouho přemýšlet – říkali mu Clay (z angl. Clay – hlína).

Clay do divočiny vůbec nespěchá, stráví dalších pár týdnů pod dohledem odborníků, než ho pustí na nejbližší zahradu.

PSALI JSME: VOJTĚCH PŘEDPOKLÁDÁ, KDY DOJDE KE ZRUŠENÍ ROUŠEK: NOVÉ STUDIE VŠAK TOMU MOHOU ZABRÁNIT

PŘIPOMÍNÁME: MINISTRYNĚ PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ JANA MALÁČOVÁ PROZRADILA, JAK CHCE ZAJISTIT DŮSTOJNÝ A SPRAVEDLIVÝ DŮCHOD PRO DNEŠNÍ TŘICÁTNÍKY: ODNESOU TO BOHATÍ LIDÉ A NADNÁRODNÍ KORPORACE

Share