Na sociálních sítích se objevily falešné profily Heleny Vondráčkové: ti lidé potřebují jen peníze, takže se snaží lidi oklamat

Na internetu se objevilo mnoho podvodníků, kteří chtějí vylákat peníze nebo osobní údaje od uživatelů pomocí jmen známých lidí. Vytvářejí falešné účty celebrit na Facebooku nebo Instagramu a snaží se podvádět, koho mohou. Nedávno k tomuto účelu použili jméno zpěvačky Heleny Vondráčkové. Management zpěvačky všechny varoval před podvodníky. Informoval o tom portál iDNES.cz.

Manažer zpěvačky Martin Michal prozradil, že se v poslední době objevilo na Facebooku a Instagramu mnoho falešných účtů Heleny Vondráčkové.

Helena Vondráčková / Zdroj: youtube.com

Podle něj to není poprvé. Je mu proto divné, že administrátoři sociálních sítí a policie na podobný typ podvodu nereagují.

Podobný problém má i vdova po Karlu Gottovi Ivana Gottová. Už začátkem minulého měsíce informovala, že podvodníci vytvářejí na sociálních sítích falešné účty Karla Gotta a slibují nějakou výhru.

Ivana Gottová / Zdroj: youtube.com

Podvodníci většinou počítají s tím, že budou moci oklamat naivní uživatele sociálních sítí. Podvedení lidé se pak obrátí na policii, ale často se ukáže, že už je pozdě.

Projekt Internetem Bezpečně upozorňuje, že právě na sociální síti Facebook bývá mnoho podvodů. Proto všichni lidé na sociálních sítích musí být velmi opatrní a nikomu neposkytovat své číslo bankovního účtu nebo jiné osobní údaje.

Helena Vondráčková / Zdroj: youtube.com

Často falešné profily vypadají jako skutečné profily celebrit na sociálních sítích. Například používají stejné fotografie, které jsou zveřejněny na oficiálním profilu celebrity a píší stejné příspěvky.

Pro podvodníky jsou důležité pouze peníze a používají různé způsoby, jak je vylákat. Peníze od uživatelů sociálních sítí mohou získat buď z telefonního čísla nebo z bankovního účtu.

Helena Vondráčková / Zdroj: youtube.com

„Většina lidí to pochopí, ale někteří se nechají zlákat vidinou nějaké výhry,“ řekl PR manažer Heleny Vondráčkové Luboš Procházka.

PSALI JSME: „POSLEDNÍ TŘI ROKY JSEM NEMĚLA ČAS ANI NA SEBE“: VDOVA OLGA MENZELOVÁ PROMLUVILA O NEJLEPŠÍ RADĚ, KTEROU DOSTALA

PŘIPOMÍNÁME: KONEČNĚ SE SPLNIL SEN KAŽDÉ HOSPODYNÍ: NOVÁ KUCHYNĚ ZA POUHÝ DEN

Share