Na mateřské dovolené nejsem, ale ani do práce nespěchám

Bydlím na vesnici, ale nemám dobytek a zahradu nesázím zeleninou. A nejsem také na mateřské. Společnost mě považuje za lenocha, ale to vůbec není pravda. Je mi už čtyřicet, ale za tu dobu jsem nikde nepracovala. Lenoším na zahradě s notebookem v ruce. Můžete mi závidět!

Žena / Zdroj: topfakty.com

Opravdu se mu vůbec nechce pracovat. Ráda jsem doma a užívám si života. Radši budu jíst samé těstoviny, než abych začala makat kvůli různobarevným papírkům. Pro mě je práce noční můrou. Jak můžete celý den sedět na jednom místě a plnit úkoly někoho jiného?

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Jakmile nastoupím do práce, začínám být nemocná. Psychosomatika to asi je. Zda má smysl kazit zdraví a utrácet celý plat za léky?

Ať mi říkají jakkoliv, je mi dobře, že jsem doma, i když se o nic nestarám. Kde beru peníze na živobytí? Z platu manžela. Taky občas mám brigády, pořádám různé svátky.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nemusíte mi říkat, že je to degradace, protože v práci se víc degraduje. Mám spoustu času na rozvoj a fascinaci, což se nedá říct o těch, kteří sedí v práci celý den. Píšu knihy, kde bych na to měla čas? Také se věnuji zahradě, to je můj živel.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nejsem negramotný hlupák. Ne nadarmo jsem vystudovala pedagogickou fakultu. Neustále se učím něco nového. Jsem ráda, že mě manžel podporuje. Můžeme s ním mluvit na různá témata a to je velmi cenné.

Čas od času se dostávám nabídky práce, ale vždy je odmítám. Mohli byste žít jako já?

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: PROSILA, ABY JÍ KOUPILI LÍSTEK NA VLAK, ALE LIDÉ PROCHÁZELI KOLEM: ZASTAVILA SE POUZE JEDNA ŽENA

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA ODEŠLA OD SVÉHO MANŽELA BEZ PENĚZ A S NEMOCNÝM DÍTĚTEM

Share