Na 13. výročí byla v Pardubicích odložena do babyboxu novorozená holčička: dostala krásné jméno

Babybox v Pardubicích fungují už 13 let a právě na výročí v Pardubickém babyboxu byla odložena holka. Dívka dostala krásné jméno. Informuje o tom web TN.cz.

30. července v devět hodin ráno našli v Pardubickém babyboxu zaměstnanci novorozené dítě. Byla to holčička, která se narodila ve stejný den.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Holčička byla zdravá, nicméně nebyla nějak dobře oblečená. Byla zabalená do látkové pleny.

Letos to bylo sedmé odložené dítě a za celou dobu to byla 120. holčička, uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů v Česku.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dívka dostala jméno Lenka, tak se jmenovala podle Lenky Barákové, která je pravou rukou Vojtěcha Nováka, šéfa Květiny Novák Praha, a. s.

Ludvík Hess dodal, že tato akciová společnost dala Babyboxu grandiózní dárek a výrazně pomohla babyboxu v Rokycanské nemocnici, který bude otevřen v říjnu.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tento pátek bylo přesně 13 let, jak v Pardubicích funguje Babybox. Pardubice se po Praze a Brně staly třetím místem v počtu odložených dětí.

PSALI JSME: DANIELA ŠINKOROVÁ PŘIVEZE ZE SARDINIE POTULNÉHO PEJSKA: HEREČKA PROMLUVILA, KVŮLI ČEMUŽ SE ROZHODLA ZVÍŘE ADOPTOVAT

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA SCHVÁLILA NOVÁ PRAVIDLA PRO NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ: „UPRAVILI JSME OPATŘENÍ TAK, JAK SOUD POŽADOVAL“, UVEDL ADAM VOJTĚCH

Share