Vláda schválila nová pravidla pro nošení respirátorů: „Upravili jsme opatření tak, jak soud požadoval“, uvedl Adam Vojtěch

V pátek bylo změněno zdůvodnění opatření povinného nošení respirátorů na některých místech, schválili to ministři. Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu o zrušení respirátorů, které v úterý schválil, tak v pátek v platnost nevstoupí. Píšou o tom Novinky.cz.

„Upravili jsme opatření tak, jak soud požadoval odůvodnění opatření,“ informoval Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pátek na tiskové konferenci. Podle něj k těmto účelům přilákali i odborníky.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Je to základní opatření ve všech zemích, nošení ochrany dýchacích cest nemůže být bráno jako nějaké extenzivní opatření, je to základ,“ uvedl Adam Vojtěch.

V úterý rozhodl Nejvyšší správní soud, podle kterého mělo být opatření povinného nošení respirátorů zrušeno. Rozhodnutí by mělo vstoupit v platnost v pátek, ministerstvo proto mělo několik dní na opravu odůvodnění.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Pokud by to ministerstvo neudělalo, Češi by od pátku nemuseli nosit respirátory v MHD a v obchodech. Toto opatření ale zůstává platné.

Žalobu k soudu podal muž, který měl problémy s dýcháním a dýchalo se mu v respirátoru špatně. Nepatřil však do skupiny, která měla výjimku.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch dodal, že to vezmou v úvahu a seznam skupin lidí, pro které bude třeba výjimka, bude rozšířen. Například v některých případech místo respirátoru bude dovoleno nosit roušku, ve výjimečných případech osoba nebude muset nosit nic.

PSALI JSME: „NENAŠLI JSME JINÝ ZPŮSOB MOTIVACE. MYSLÍM, ŽE TO JE SPRAVEDLIVÉ“: VLÁDA SCHVÁLILA NÁVRH PREMIÉRA A VŠICHNI NAOČKOVANÍ STÁTNÍ ZAMĚSTNANCI MAJÍ NÁROK NA 2 DNY VOLNA

PŘIPOMÍNÁME: MLADÁ MATKA UKÁZALA TYPY DĚTSKÉHO PLÁČE: JE SI JISTÁ, ŽE SE JÍ PODAŘILO ROZLUŠTIT DĚTSKÝ JAZYK

Share