Muž se postaral o malá koťata a oni se rozhodli, že je jejich matka

Po silné bouřce našli zaměstnanci veterinární kliniky tři malá, zmrzlá a hladová koťata a rozhodli se je vzít do nemocnice, aby jim poskytli potřebnou pomoc. Byli nalezeni přímo uprostřed ulice a poblíž byla mrtvá těla dalších čtyř kočičích sourozenců. „Zřejmě se utopili noc předtím, když zuřila bouře. Živá koťata měla jen dva týdny,“ říká veterinář Gil Nunez.

 

Malá koťata / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

„Do nemocnice dorazili ve strašném stavu: dehydratovaní, vychrtlí, s vodnatýma očima a rýmou. Kromě toho byly mokré skrz naskrz a třásly se.“ Gil se dobrovolně o nové pacienty postaral. Naplnil láhev náhradou kočičího mléka a co nejvíce si zvykl na roli příkladného otce.

 

Malá koťata / Zdroj: positivno.me

 

„Tyto okamžiky mě dělají opravdu šťastným – protože zachraňuji životy. Tato koťata už nikdy nebudou hladovět, mrznout ani trpět žízní!“

 

Malá koťata / Zdroj: positivno.me

 

Sirotci dostali jména: Donatella, Gianni a Santo. Gil strávil první noc s koťaty, krmil je a ohříval na hrudi. Přineslo to ovoce – v křehkých tělech se začala objevovat energie. Bohužel onemocnění dýchacích cest pokročila. Dvě koťata musely být přijaty na jednotku intenzivní péče.

 

Gil Nunez a malá koťata / Zdroj: positivno.me

 

Navzdory největšímu úsilí lékařů Gianni zemřel po pěti dnech léčby. „Donatelle, jediné dívce se podařilo vzpamatovat. A Santo, ten nejmenší, dokázal, že je také nejsilnější,“ říká Gil. O více než dva týdny později Gil pokračoval v krmení dvou přeživších koťat, které si s ním vytvořili pouto. „Reagují na můj hlas, i když jsem v jiné místnosti.“ Rádi spí na mé hrudi a skrývají své malé hlavičky pod bradou.“ Navzdory svému divokému nedostatku spánku Gil nikdy neporušil svůj plán krmení. Věděl, že bezmocní furballové spoléhají na jeho podporu a chtějí žít. „Jsem pekelně unavený, ale podařilo se mi tyto děti milovat,“ dodává veterinář.

 

Gil Nunez a malá koťata / Zdroj: positivno.me

 

„Přivedl jsem je do práce, abych s nimi mohl krmit a hrát si mezi schůzkami s pacienty.“ Muž úspěšně naučil koťata „dospělému“ jídlu. Stále však pískají a stěží vidí vytouženou láhev výživové receptury.

 

Gil Nunez a malé kotě / Zdroj: positivno.me

 

Gil zajišťuje, aby jeho svěřenci dostali po celý den spoustu objetí, polibků a lásky. Před měsícem koťata umírala a nyní jsou zdravá, silná a neustále předou. „Je čas připravit je na odloučení, i když je pro mě těžké vůbec přemýšlet o tom, jak se s nimi rozloučit.“ Santo se mi rád dívá do očí, když si hraje s mým vousem, aby mohl usnout. Donatella hlasitě mňouká, abych ji mohl vzít do náruče a otřít jí bříško,“ říká Gil. „Bavím se pokaždé, když je vidím, hravé, běhající po místnosti. Velmi jsem se snažil je zachránit a teď jsou šťastní – je to úžasný pocit úspěchu.“

 

Gil Nunez a malá koťata / Zdroj: positivno.me

 

Gil Nunez a malé kotě / Zdroj: positivno.me

 

PSALI JSME: ŽENA DALA DOMOV OPUŠTĚNÉMU KOTĚTI: KDYŽ ALE OPUSTILA SVĚT, REAKCE MAZLÍČKA DOJALA SOUSEDY K SLZÁM

PŘIPOMÍNÁME: POŠŤÁK ZACHRÁNIL LABUTÍHO SAMCE A TEN UKÁZAL SKUTEČNÝ ZÁZRAK, KDYŽ ZŮSTAL S MUŽEM: KONECKONCŮ, TAKTO DLOUHO PTÁCI NEŽIJI

Share