V Anglii mladý muž měl procházku podél břehu řeky a našel obal z čokoládové tyčinky „Bounty“, která částečně trčela z písku.
Muž se rozhodl prozkoumat nález a uvědomil si, že čokoládová tyčinka už pravděpodobně není jedlá ale obal byl zachován velmi dobře.
Julian Priest, který žije na poloostrově Wirral, dává přednost častým procházkám podél pobřeží, protože si je jistý, že mořský vzduch má pozitivní vliv na zdraví. Je to užitečné a těší ho, zároveň sbírá odpadky, které svážejí rekreanti.
Na jaře objevil muž skutečně cenný nález – čokoládovou tyčinku Bounty, která ležela v písku nejméně tři desetiletí.
Ukázalo se, že design obalu se příliš nezměnil, ale to nebylo to, čeho se ten chlap obával.
Není žádným tajemstvím, že takové obaly jsou vyrobeny z plastu, a bylo překvapivé, že se během tak působivého časového období nijak nezhoršily.
Balíček nemá žádné vnější vady, nejsou na něm žádné známky poškození.
„Myslím, že obal byl dostatečně hluboko a po dlouhou dobu, jinak by slaná voda a ultrafialové světlo ovlivnily jeho vzhled,“ říká Priest.
Materiál, jako například plast, se může úplně rozložit po dobu 400–700 let. A pokud jsou si lidé jisti, že obal na čokoládu nikomu nic špatného neudělá, pak je to klam. Zástupci fauny takovými odpadky trpí několik desetiletí nebo i více.
PSALI JSME: PŘÍBĚH ZÁCHRANY SLEPÉHO A HLUCHÉHO ŠTĚNĚTE: BYLO NALEZENO V ŠPATNÉM STAVU ALE DOSTALO DRUHOU ŠANCI NA ŽIVOT