Muslimská móda: Jak se oblékají první dámy z Východu

V roce 2017 vyšlo první číslo časopisu Vogue Arabia, časopis, který provozuje skutečná saúdská princezna Deena Abdulaziz. Poté, co se princezna stala módní ikonou, svým příkladem demonstruje, že žena z východu nemusí být zahalená od hlavy po paty černým oblečením.

Jak se oblékají první dámy z východu?

1. Soraya Esfandiary-Bakhtiary

Soraya Esfandiary-Bakhtiary / Zdroj: cosmo.ru

Soraya Esfandiary-Bakhtiary je pravděpodobně jednou z prvních módních ikon na východě. Druhou manželku posledního íránského šáha Muhammada Rézy Pahlávího si mnozí zapamatovali jako „princeznu se smutnýma očima“.

Soraya Esfandiary-Bakhtiary / Zdroj: cosmo.ru

Soraya se provdala v luxusních šatech z 20 metrů bílého hedvábí, zdobené perlami, diamanty a pery, které ušil sám Christian Dior. Nádherné šaty vážily 20 kilogramů, což bylo pro nevěstu nesnesitelnou zátěží, a proto před obřadem sám šáh odřízl 8 metrů od šatů.

Soraya Esfandiary-Bakhtiary a Muhammad Rezá Pahlaví / Zdroj: cosmo.ru

Po svatbě Soraya nadále nosila oblečení Dior, získala si lásku íránského lidu a nikdy přestávala okouzlovat všechny svými vybranými způsoby, elegancí a samozřejmě jedinečnými tyrkysovými očima.

Příběh jejich lásky bohužel skončil poté, co bylo všem jasné, že žena není schopna porodit dědice. Rozvedla se s manželem a odstěhovala se do Evropy, kde strávila druhou polovinu svého života.

2. Moza bint Nasser Al Missned

Moza bint Nasser Al Missned / Zdroj: cosmo.ru

Moza bint Nasser Al Missned je jednou z nejvlivnějších žen podle magazínu Forbes a druhou manželkou bývalého katarského emíra. Je 61letou matkou sedmi dětí a módní ikonou Blízkého východu. Moza je živým příkladem moderní arabské ženy, která respektuje kánony víry a neomezuje se v módním sebevyjádření.

Moza bint Nasser Al Missned / Zdroj: cosmo.ru

Její styl je ódou na eleganci a vkus. Moza vypadá skvěle jak ve večerních šatech, tak v kalhotovém kostýmu. Vždy však nosí na hlavě turban. Moza nikdy nešla proti tradicím a zvykům své země.

Moza bint Nasser Al Missned / Zdroj: cosmo.ru

Tato žena je nejen milovnice módy, ale také filantropka, podnikatelka a také patronka vědy a vzdělávání ve své zemi.

3. Mehriban Alijevová

Mehriban Alijevová / Zdroj: cosmo.ru

Příkladem z muslimské, ale sekulární země je první dáma Ázerbájdžánu Mehriban Alijevová. Filantropka a veřejná činitelka, viceprezidentka Ázerbájdžánu, velvyslankyně dobré vůle UNESCO a členka charitativních organizací.

Mehriban Alijevová / Zdroj: cosmo.ru

Při pohledu na tuto moderní a energickou ženu je těžké uvěřit, že je matkou tří dospělých dětí a babičkou čtyř vnoučat.

Mehriban Alijevová / Zdroj: cosmo.ru

Mehriban Alijevová je představitelkou atypického stylu první dámy a častěji dává přednost nejmódnějším střihům, ve kterých vypadá odvážně a zajímavě, ale zároveň se dodržuje dress code.

PSALI JSME: CO SE NOSILO V 70. LETECH : FOTOGRAFIE, KTERÉ DOKAZUJÍ, ŽE MÓDA 70. LET BYLA ÚŽASNÁ

PŘIPOMÍNÁME: MÓDNÍ BITVA PRVNÍCH DAM: SROVNÁNÍ STYLŮ MELANIE TRUMPOVÉ A JILL BIDENOVÉ

Share