Místo octa, čaj a citron: Jak umýt okna bez velké námahy

V průběhu času se okna zakryjí špinavým povlakem, s nímž si nedokážou poradit žádné čisticí prostředky. Ale aby pohled z okna nezkazily různé vady, musíte použít několik účinných technik, které pomohou efektivně umýt okna. Každý v domě má škrob, citron a šampon, takže s hledáním čisticích prostředků nejsou žádné problémy.

Okno/Zdroj: syl.ru

Čaj se škrobem

Je to ideální a levný čistič oken. Prostě smíchejte sklenici vody s 1 šálkem černého čaje ze sáčku a přidejte 1 lžíci bramborového škrobu. Poté pomocí rozprašovače nastříkejte produkt na okna a důkladně otřete povrch, poté použijte měkký hadřík a setřete zbytek.

Hadřík/Zdroj: syl.ru

Poté budou okna krásně lesknout. Navíc ani nemusíte je leštit, což znamená, že získáte čisticí roztok bez dalších nákladů.

Čaj s citronem

Tato osvědčená metoda čištění oken se používá již dlouhou dobu. Díky jednoduchým manipulacím s černým čajem dosáhly ženy v domácnosti dokonalé čistoty oken.

Dnes je obtížné zvolit vhodný chemický čistič, protože jich je velmi velký výběr a některé výrobky mohou při nesprávném použití dokonce poškodit sklo.

A takový levný prostředek nevyžaduje důkladné míchání v určitých poměrech. Lidé, kteří využili této dobré metody, již nekupují čisticí prostředky v obchodech. K přípravě potřebujete 2-3 sáčky černého čaje, 1 citron, misku, 1 litr teplé vody.

Udělejte čaj ze dvou nebo tří čajových sáčků v hrnečku, jako obvykle, a nechte ho po dobu 15 minut, poté nalijte nápoj do nádoby. Nalijte sklenici teplé vody do mísy a přidejte šťávu z citronu nakrájeného na polovinu, pokud je ovoce velké, stačí použít jednu polovinu.

Hadřík/Zdroj: syl.ru

Tekutinu trochu promíchejte. Okna čistěte jako obvykle, ale pouze měkkým hadříkem. Prostředek během čištění oken musí být teplý, protože studený nebude schopný odolat hustou vrstvu nečistot.

Citronová šťáva s čajem reaguje a rozpouští špínu a během několika minut také odmašťuje povrch. Tato metoda usnadní každodenní úklid domu.

Šampon a čaj

Toto je další dobrý způsob čištění oken. Vše, co potřebujete, je levný šampon, černý čaj a čistá voda. Přidejte jakýkoli šampon do teplé vody. Vyčistěte sklo houbou a prostě ho otřete čistým, suchým a měkkým hadříkem.

Nedoporučuje se používat prací prášek, protože se může neúplně rozpustit ve vodě, a proto poškrabe okna. Je vhodné zkontrolovat každou metodu, abyste si vybrali tu nejlepší pro sebe – levnou a s lepším čištěním povrchu skla.

PSALI JSME: TRIKY NA MYTÍ ŽALUZIÍ: EFEKTIVNÍ ZPŮSOB ČIŠTĚNÍ ŽALUZIÍ

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA UKÁZALA, JAK LZE PĚNU NA HOLENÍ POUŽÍT K ČIŠTĚNÍ DOMÁCÍCH SPOTŘEBIČŮ A VYSOCE LESKLÝCH POVRCHŮ V KUCHYNI

Share