Miroslav Kalousek přemýšlí o kandidování na Hrad a prozradil, co by ihned změnil: „Úkolem prezidenta je péče o to, aby ústavní mechanismus fungoval, jak má“

Ještě před volbami Miroslav Kalousek opustil Sněmovnu a oznámil, že v politice končí. Nyní ale prozradil, proč by se přece do původní činnosti mohl vrátit. Bývalý předseda TOP 09 přemýšlí o tom, že by mohl kandidovat na Hrad. Informuje o tom web blesk.cz.

Kalousek plánuje analyzovat situaci a pak se poradí s odborníky, jestli to bude mít cenu.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

„Úkolem prezidenta je péče o to, aby ústavní mechanismus fungoval, jak má,“ řekl exministr financí s tím, že by věci dělal jinak, než to dělá Miloš Zeman.

Miroslav Kalousek tvrdí, že by prezident mohl změnit sídlo a Hrad by se stal centrem kultury. Chce to udělat, protože mu vadí, že hlava státu z Hradu na lidi shlíží.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Rovněž politik odmítá, že by kandidoval od koalice SPOLU a mohl by se stát kandidátem občanů.

Pro Kalouska to bude znamenat, že bude muset nasbírat 50 000 podpisů. Bývalý dlouholetý poslanec také slíbil, že bude krotit svůj temperament.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Zavzpomínal totiž na situaci, když nafackoval muže, který ho urážel před Parlamentem. Kalousek říká, že nikdy nic podobného nedělá, ale tehdy muž vyhrožoval jemu a jeho rodině.

I když to dělat nechtěl, nakonec muži dal několik facek. V podobné situaci by prý to udělal znovu.

PSALI JSME: PETR SMEJKAL TVRDÍ, ŽE OMIKRON SE JIŽ VELMI BRZY STANE DOMINANTNÍ VARIANTOU: PODLE NĚJ BY TATO MUTACE MOHLA BÝT RIZIKEM PRO NEMOCNICE

PŘIPOMÍNÁME: VÍT RAKUŠAN UVEDL PRO KOHO BUDE PLATIT PRACOVNÍ KARANTÉNA: ZAMĚSTNANCI S POZITIVNÍM ANTIGENNÍM TESTEM BUDOU MOCI PRACOVAT

Share