Zdeněk Hřib poskytl svůj byt trojnásobné matce samoživitelce: „Já pevně doufám, že tenhle můj krok motivuje další vlastníky bytů,“ řekl pražský primátor

Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba je součástí jeho práce také motivovat spoluobčany k dobrým skutkům. Má například starý byt ve Vršovicích a poskytl ho městu. Díky tomu tam nyní žije maminka tří dětí, která je samoživitelkou, ten byt si pronajímá za rozumné peníze. Primátor Prahy o tom řekl více pro portál ŽivotvČesku.cz.

Primátor české metropole na svých sociálních sítích ukázal byt, který poskytl městu Vršovice. Městská nájemní agentura je nová služba bytové politiky hlavního města.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Tato agentura poskytuje cenově dostupné bydlení Pražanům, kteří se ocitli v bytové nouzi. Například byt Zdeňka Hřiba byl poskytnut trojnásobné matce samoživitelce, pro kterou by bylo velmi obtížné pronajmout byt za běžnou cenu.

„Já pevně doufám, že tenhle můj krok, byť nejde pochopitelně o jeden byt, motivuje další vlastníky bytů,“ řekl Zdeněk Hřib pro Život v Česku.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Podle něj by Městská nájemní agentura měla majitelům bytů zajistit garanci platby a také případné nápravy poškození, pokud k tomu dojde. Bude to určitě dobrý skutek, protože pomůže některým lidem v nouzi pronajmout si bydlení.

Primátor Prahy dodal, že tato agentura je jen jedním z projektů, které pomohou zlepšit situaci s bydlením v hlavním městě.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Hovořil o tom, že se nyní staví velmi velké množství bytů ročně, začíná městská bytová výstavba, opravují se městské byty atd. Pracují také na odblokování výstavby na brownfieldech.

Zdeněk Hřib věří, že jeho čin bude motivovat ostatní lidi k dobrým skutkům. Vzpomněl si, že například když šel do nemocnice jako dobrovolník, motivovalo to i ostatní lidi, aby udělali totéž. Podle jeho názoru je to součást jeho práce.

PSALI JSME: KROMĚ PENZE DOSTANOU TENTO MĚSÍC DŮCHODCI TAKÉ VALORIZAČNÍ DOPLATEK: TERMÍNY SE ALE BUDOU LIŠIT

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN VOJTEK UKÁZAL VEŘEJNOSTI SVOU RODINU A ROZTOMILÉHO SYNA NATHANIELE: KDE HEREC STRÁVIL DOVOLENOU

Share