Ministři chtěli projednat možné prodloužení nouzového stavu: Vít Rakušan řekl, díky čemu by se mohla změnit motivace některých uprchlíků

V úterý chtěli ministři projednat téma uprchlické krize, která vznikla kvůli válce na Ukrajině. Chtěli také projednat možné prodloužení nouzového stavu, který by mohla prodloužit Poslanecká sněmovna. Informuje o tom web iDnes.cz.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu vnitra Vít Rakušan už dříve uvedl, že vláda by mohla požádat poslance o prodloužení nouzového stavu o 30 dní. Současný stav nouze platí do konce tohoto měsíce.

Ministři v úterý plánovali hovořit právě o migrační krizi a o tom, jak by situaci mohli řešit. Po zasedání kabinetu se uskuteční i zasedání Bezpečnostní rady státu.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Vláda by mohla schválit i novelu, podle níž by občané Ruska a Běloruska nemohli získat víza do České republiky

Vít Rakušan také řekl, že sice v Praze vzniklo stanové městečko pro romské uprchlíky, ale tuto situaci nelze vyřešit během několika dní. Na hlavním nádraží v metropoli stále zůstávají stovky lidí.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Nyní uprchlíci dostávají od českého státu pomoc ve výši 5 tisíc Kč měsíčně. Podle ministra by se možná motivace pro některé uprchlíky mohla změnit, kdyby tuto pomoc dostávali v naturální podobě.

PSALI JSME: SOLIDÁRNÍ DŮCHOD PRO OBČANY S NÍZKÝMI PŘÍJMY: ZBYNĚK STANJURA ŘEKL, KDO BY NA NĚJ MĚL NÁROK

PŘIPOMÍNÁME: „BRÁNÍME ÚZEMNÍ CELISTVOST UKRAJINY“: BORRELL VYSVĚTLIL, CO EVROPSKÁ UNIE BUDE POVAŽOVAT ZA VÍTĚZSTVÍ UKRAJINY

Share