Ministr Válek řekl, jestli se vrátí povinnost nosit respirátory: “Touto cestou bych nerad šel“

Český politik a lékař, místopředseda vlády Petra Fialy a nynější ministr zdravotnictví ČR Vlastimil Válek je přesvědčený, že se epidemiologická situace nezhorší moc na podzim.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

Ministr Válek si je jistý, že koronavir se moc na podzim nezhorší, a s tím bude souviset i to, že vláda nezavede opět povinné nošení respirátorů. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

Podle něj, opatření povinného nošení respirátorů bude dobrovolné, a to proto, že k tomuto okamžitou riziková skupina obyvatel bude naočkována.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

Ke dnešnímu dni povinnost nosit ochranu úst a nosu je zavedena pouze v zdravotnických zařízeních a lůžkových zařízeních sociální péče. Během tohoto pracovního týdne například byla zrušena povinnost nosit roušky a respirátory v městské hromadní dopravě a obchodech.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

„Věřím, že nebude nutné zavést respirátory jako povinné,“ nechal se slyšet ministr s tím, že právě velký podíl naočkovaných bude tomu přispívat.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

Válek dodal, že v důsledku toho nebude potřeba zavádět žádná restriktivní opatření a příkazy. “Touto cestou bych nerad šel,“ podotkl šéf resortu zdravotnictví.

PSALI JSME: „JSEM OPRAVDU VELICE VÁŽNĚ NEMOCEN“: RADIM UZEL SKONČIL V NEMOCNICI, JEHO ZDRAVOTNÍ STAV SE ZHORŠIL

ČTĚTE TAKÉ: „INTENZITA PRŮBĚHU ONEMOCNĚNÍ COVIDEM MNE NEPŘÍJEMNĚ PŘEKVAPILA“: PETR FIALA PROZRADIL, JAK SE CÍTÍ

Share