Ministr Ivan Bartoš prozradil, kdy bude přípraven speciální tarif na energii: ve Svazu průmyslu a dopravy ale zatím o tom nic neví

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš uvedl, že by do konce srpna měl být projednán speciální tarif na energie, který by měly využívat slabé domácnosti a také některé podniky. Ve Svazu průmyslu a dopravy České republiky údajně nikdo o ničem neví a kabinet s nimi návrh neprojednával. Informuje o tom web idnes.cz s odkazem na Českou televizi.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš prohlásil, že by speciální tarif pro nízkopříjmové rodiny měl být hotový do začátku topné sezóny, což je konec srpna. Kromě toho vláda chce lidi motivovat energie šetřit a u bude to dělat formou odměn.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar se však do vlády pustil s tím, že kabinet jedná velmi pomalu a je vidět pouze snaha, nikoliv činy. Dle jeho slov vláda slibovala návrh změn již před několika měsíci.

Ministr průmyslu a obchodu Josef Sikela podotkl, že pomoc bude co nejvíce cílená a nebude se jednat o plošné úlevy.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Špicar dodal, že o návrhu nyní nic neví a nedokáže říct, kdo pomoc od státu dostane.

Svou nabídku státu prý nabídl majitel energetické skupiny Sev.en Pavel Tykač. Bartoš však říká, že ji zatím neviděl. Šéf státní kasy Zbyněk Stanjura ovšem prozradil, že se vláda nabídkou zabývá a cena u této elektřiny je přibližně o pětinu levnější, než je současná tržní cena.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Do vlády se pustil také bývalý ministr průmyslu Karel Havlíček. Vadí mu, že kabinet neudělal nic pro podniky a pro lidi dělá příliš málo.

PSALI JSME: BABIŠ SVOU MOŽNOU KANDIDATURU NA PREZIDENTA NEOZNÁMÍ V ZÁŘÍ: EXPREMIÉR ŘEKL, KDY SE TO ALE MŮŽE STÁT A PROČ MĚNÍ TERMÍNY

PŘIPOMÍNÁME: LETOS VÍTA RAKUŠANA A JEHO MANŽELKU ČEKÁ OSLAVA SEDMÉHO VÝROČÍ SVATBY: MINISTR PROZRADIL SVŮJ RECEPT NA ŠŤASTNÉ MANŽELSTVÍ

Share