Babiš svou možnou kandidaturu na prezidenta neoznámí v září: expremiér řekl, kdy se to ale může stát a proč mění termíny

Expremiér Andrej Babiš znovu promluvil o možném kandidování na prezidenta České republiky. Dříve politik uváděl, že konečné rozhodnutí zveřejní v září. Nyní ale dodal, že to udělá až na poslední chvíli. Informuje o tom web novinky.cz s odkazem na Českou televizi.

Babiš však neuvedl přesné termíny, kdy by se to mohlo stát. Kromě toho nepočítá se sbíráním podpisů a spolehne se na poslance v případě rozhodnutí bojovat o Hrad.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

ANO ve Sněmovně má 72 poslanců a k podpoře kandidatury na prezidenta stačí pouze 20 z nich.

„Já jsem to změnil, že to oznámím na poslední chvíli, takže to asi v září nebude,“ prohlásil lídr hnutí ANO s tím, že stále neví, jestli kandidovat bude.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Datum nových voleb sice zatím není oznámen, ale konečné rozhodnutí Babiše by mělo padnout kolem konce října nebo začátku listopadu.

Prezidentovi Miloši Zemanovi mandát končí v březnu roku 2023 a znovu kandidovat již nemůže.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Původně Andrej Babiš chtěl sbírat podpisy občanů pro svou kandidaturu, ale teď se rozhodl, že se spolehne na poslance.

Bývalý premiér je lídrem volebních preferencí a v prvním kole by zvítězil s vysokým náskokem před generálem Petrem Pavlem. Rozdíl mezi nimi dle agentury Median činí 9 %.

PSALI JSME: BABIŠ A PAVEL VEDOU PREZIDENTSKÉ VOLEBNÍ PREFERENCE: KDO SE DOSTAL NA TŘETÍ MÍSTO A PRONÁSLEDUJE LÍDRY

PŘIPOMÍNÁME: „BEZ RUSKÉ ROPY SE V TUTO CHVÍLI NEOBEJDEME“: JAN SKOPEČEK UVEDL, ŽE JSME UDĚLALI VELKOU CHYBU A TEĎ NEMŮŽEME ZAVŘÍT KOHOUTEK Z RUSKA

Share