Ministerstvo zdravotnictví mělo řešit případné zpřísnění opatření proti koronaviru: Adam Vojtěch oznámil rozhodnutí

V blízké budoucnosti se opatření proti koronaviru nezmění. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že současná opatření budou platit dál, nic se nezpřísní ani nezmírní. Vysvětlil to tím, že nárůst počtu nových případů nákazy je pozvolný. Informuje o tom server Novinky.cz.

Ministerstvo zdravotnictví mělo v polovině tohoto týdne projednat epidemickou situaci a rozhodnout o opatřeních proti koronaviru.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu Adam Vojtěch ale v úterý oznámil, že současná opatření zůstanou, zatím žádné změny nechystá.

Za poslední měsíc a půl se počet nových případů postupně zvyšoval, ale ministr řekl, že tento nárůst je pozvolný. V pondělí bylo například odhaleno 804 nových případů.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Pokud by se situace vyvíjela podobně, mohlo by být podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky na konci tohoto měsíce asi 2 tisíce případů denně. Loni ve stejném období bylo toto číslo pětkrát větší.

Navíc nárůst počtu nakažených by neměl mít na nemocnice tak velký dopad, jako tomu bylo loni na podzim. Například podle odhadů Ústavu zdravotnických informací a statistiky by na konci října mohlo být v nemocnicích kolem pěti set lidí.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Počet hospitalizovaných pacientů je letos nižší, a to díky tomu, že mnoho lidí je již očkováno. Navíc mezi seniory mají dokončené očkování čtyři z pěti lidí. Celkem má v ČR dokončenou vakcinaci téměř 6 milionů lidí.

PSALI JSME: VÉVODKYNĚ KATE SE OBJEVILA NA SPOLEČENSKÉ UDÁLOSTI VE STARÝCH ŠATECH: NESKUTEČNĚ JÍ TO SLUŠELO

PŘIPOMÍNÁME: „NECHCI SE VZDÁVAT“: SHANNEN DOHERTY PROMLUVILA O BOJI S RAKOVINOU VE ČTVRTÉM STÁDIU

Share