Mimořádný projev Petra Fialy: o čem mluvil premiér a jak na to reagovala opozice

Premiér Petr Fiala ve středu mimořádně promluvil k národu o ekonomické a politické situaci. Politik se zmínil o energetické krizi a snaze se zbavit závislosti na Rusku, které je dle jeho slov viníkem problémů ve světě. Kromě toho zdůraznil, že za vysokou inflaci může předchozí vláda. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Česko nyní čelí velkým problémům a to byl důvod, proč se Fiala rozhodl vystoupit před národem. Věnoval se hlavně inflaci a vysokým cenám.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Viní v tom Rusku, které nyní válčí s Ukrajinou a dělá tak problémy celému světu. Petr Fiala je přesvědčen, že Rusko chce ekonomicky zničit západní země, mezi kterými je i Česko.

Předseda vlády si stěžuje, že jsme téměř na sto procent závislí na ruském plynu, což je důsledek působení předchozí vlády, protože neudržela dodávky z Norska.

Fiala uvedl, že jeho kabinet musí nyní zabezpečit Česko plynem na zimu a pomoct lidem s vysokými cenami energií. Vláda proto plánuje vyhradit přes 65 miliard korun, aby aspoň částečně lidem kompenzovala vysoké ceny.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Projev Fialy neocenila opozice zejména hnutí ANO. Alena Schillerová uvedla, že to bylo fňukání a stěžování na vládu Andreje Babiše. Vadí jí také, že premiér lidem neukázal konkrétní řešení, jak bude situaci zvládat. Je přesvědčená, že ceny porostou dál a nic se nezmění.

PSALI JSME: VLÁDA BUDE PODPOROVAT OBČANY A FIRMY: JOZEF SÍKELA ŘEKL, JAK VLÁDA HODLÁ POMOCI DOMÁCNOSTEM

PŘIPOMÍNÁME: DUDA O JEDNÁNÍ S RUSKEM: JE TŘEBA TAK UTÁHNOUT ŠROUBY, ABY PUTIN SÁM ŽÁDAL O ROZHOVOR

Share