Andrej Babiš tvrdě zkritizoval projev Petra Fialy: co předseda hnutí ANO premiérovi vytkl

Andrej Babiš uvedl, že nerozumí mimořádnému projevu premiéra Fialy, když nim mimořádného lidem neřekl. Myslí si, že vystoupení bylo zbytečné a dodal, že předseda vlády lhal o inflaci, dluzích a energetické závislosti. Informuje o tom web novinky.cz.

Předseda hnutí ANO tvrdí, že Fiala hodně dlouho čekal, až začne řešit energetickou krizi. Nevěří premiérovi také v tom, že vláda pořídí zdroje energie. „Jak to chce kupovat? Když rafinerie jsou polské, distribuce plynu je maďarská, ČEZ má minoritní akcionáře,“ zdůraznil politik.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš také odmítá obvinění v tom, že jeho vláda může za energetickou závislost na Rusku. Šéf hnutí ANO říká, že vše bylo rozprodáno už dávno a smlouva s Norském, která již vypršela, „odešla s firmou“.

Expremiér také vytkl Fialovi kauzu s hnutím STAN, kterou podle něho předseda vlády zapomněl vysvětlit a říct, že má v kabinetu organizovaný zločin.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Pochválil Babiš Fialu jen za to, že odpustí poplatky za obnovitelné zdroje.

O projevu premiéra také promluvil šéf SPD Tomio Okamura, kterému vadí, že Fiala vše svádí na ostatní. Vytkl mu také drahý plyn, který Česko nakupuje a znovu uvedl, že by vláda měla uzavřít smlouvu přímo s Ruskem.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová pozitivně ocenila projev Fialy a řekla, že vláda lidem nabídne řešení a premiér je zodpovědným státníkem.

PSALI JSME: MIMOŘÁDNÝ PROJEV PETRA FIALY: O ČEM MLUVIL PREMIÉR A JAK NA TO REAGOVALA OPOZICE

PŘIPOMÍNÁME: „DOKUD SI PUTIN KONEČNĚ NEUVĚDOMÍ SVOU KOLOSÁLNÍ CHYBU“: ZÁPAD SE PODLE SCHOLZE MUSÍ PŘIPRAVIT NA DLOUHODOBÝ KONFLIKT S RUSKEM A DLOUHODOBOU REKONSTRUKCI UKRAJINY

Share