„Dokud si Putin konečně neuvědomí svou kolosální chybu“: Západ se podle Scholze musí připravit na dlouhodobý konflikt s Ruskem a dlouhodobou rekonstrukci Ukrajiny

Německý kancléř Olaf Scholz prohlásil, že se Západ musí připravit na dlouhodobý konflikt s Ruskem a dlouhodobou rekonstrukci Ukrajiny.

Vlajka/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Scholz na brífinku ve středu 22. června uvedl, že svolává mezinárodní odbornou konferenci o plánu obnovy Ukrajiny, píše německý týdeník Der Spiegel.

Valka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Musíme si promluvit o tom, jak vypadá Marshallův plán pro Ukrajinu. Musíme si ujasnit, které investice budou nejrychleji podporovat Ukrajinu na její evropské cestě,“ řekl německý kancléř.

Německý kancléř Olaf Scholz/ Zdroj: YouTube

„Je důležité, abychom se drželi kurzu svými sankcemi, mezinárodně koordinovanými dodávkami zbraní, naší finanční podporou Ukrajiny, dokud si Putin konečně neuvědomí svou kolosální chybu,“ poznamenal.

Valka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Olaf Scholz se domnívá, že v blízké budoucnosti nebude Německo schopno obnovit své partnerství s Ruskem kvůli ruskému „agresivnímu imperialistovi Putinovi“.

Putin/ Zdroj: YouTube

„Partnerství s Ruskem … je v blízké budoucnosti s Putinovým agresivním imperialistickým Ruskem nepředstavitelné,“ zdůraznil Scholz.

Německý kancléř Olaf Scholz/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: SCHOLZ ŘEKL, Z ČEHO MÁ PUTIN STRACH: MOSKVA NA TO OKAMŽITĚ ZAREAGOVALA

PŘIPOMÍNÁME: SCHOLZ JE PŘESVĚDČEN, ŽE MLUVIT S PUTINEM JE „NAPROSTO NEZBYTNÉ“

Share