Miloš Zeman se povolební debaty nezúčastní: Proč bylo učiněno takové rozhodnutí

Prezident Miloš Zeman se povolební debaty na CNN Prima News v neděli nezúčastní. Důvodem byl zdravotní stav hlavy státu. Televize o tom informovala na svém webu. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka může dojít i k odložení schůzky prezidenta s předsedou vlády Andrejem Babišem. Informuje o tom ČTK.

Miloše Zemana ve čtvrtek navštívil jeho ošetřujíc lékař profesor Miroslav Zavoral. Poté byl prezident nucen zrušit svou účast v povolební debatě na CNN Prima News.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Pan profesor doporučil panu prezidentovi, aby omezil pracovní aktivity, které má naplánovány“ citovala televize mluvčího prezidenta.

Protože se hlava státu rozhodla poslouchat rady svého lékaře, tak bude volit na zámku v Lánech, ale ne ve volební místnosti v základní škole v pražské Brdičkově ulici, kde v minulosti to dělal pravidelně.

Jiří Ovčáček / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman navíc v neděli plánoval setkání s premiérem Andrejem Babišem. Jiří Ovčáček ale uvedl, že je pravděpodobné, že ani toto setkání se konat nebude.

Z prezidentova zdravotního stavu má v poslední době mnoho politiků obavy, protože hraje důležitou roli při vzniku nové vlády.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident musí pověřit kandidáta na premiéra sestavením vlády. Poté bude jmenovat ministry nové vlády.

Jiří Ovčáček také pro Rádio Z řekl, že Miloš Zeman je ve stavu nemocného 14 dní a nyní může plnit své ústavní povinnosti. Dodal, že prezident teď nabírá síly a zvěsti, že je ve vážném stavu, jsou jen fámy a dezinformace.

Podle něj hlava státu nyní dostává velmi kvalitní zdravotní péči. Bližší informace o jeho zdravotním stavu nesdělil.

https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1446118498195836929

PSALI JSME: NEJVYŠŠÍ SOUD VYNESL VERDIKT V KAUZE FERDINANDA PEROUTKY: KDY BUDE ZVEŘEJNĚNO ROZHODNUTÍ SOUDU

PŘIPOMÍNÁME: “JEDEN BALÍČEK KAPESNÍČKŮ NESTAČIL”: JAK FANOUŠCI ODREAGOVALI NA PREMIÉRU FILMU KAREL

Share