Miliardář, který adoptoval 17 dětí, se rozhodl nenechat své bohatství potomkům

Roman Avdeev je podnikatel a bankéř, který je jedním z nejbohatších lidí v Rusku. V roce 2017 se jeho jmění odhadovalo na 1,7 miliardy dolarů. Avdeev se ale proslavil nejen svým bohatstvím, ale také charitou.

Jako student se chlap oženil a brzy se mu narodilo první dítě. Aby bylo možné dítě nějak uživit, musel si najít práci hlídače.

Roman Avdeev / Zdroj: boom.ms

Ale 90. léta se pro něj stala odrazovým můstkem. V té době zahájil podnikání, které z něj udělalo nejen bohatého muže, ale miliardáře.

Jakmile Roman začal vydělávat velké peníze, rozhodl se pomáhat těm, kteří nemají příležitost postavit se na vlastní nohy.

Roman Avdeev a jeho děti / Zdroj: boom.ms

Zpočátku Avdeev finančně pomáhal dětským domovům, ale jednou viděl, že děti, které tam vyrostly, neznaly elementární věci a nebyly vůbec připraveny na život ve skutečném světě.

Tehdy se Avdeev rozhodl, že zachrání co nejvíce dětí. Nyní má 23 dětí, z nichž 17 adoptovaných. Díky tomu je Roman jedním ze dvou miliardářů s mnoha dětmi, spolu s 93letým saúdskoarabským bankéřem jménem Sulaiman Al Rajhi.

Velká rodina / Zdroj: boom.ms

Od útlého dětství se všechny děti učí rusky a anglicky. Jejich výchova je na prvním místě. Podnikatel navíc nedávno oznámil, že neodkáže svůj majetek dětem, protože získaly vzdělání, které by jim mělo pomoci vydělávat si na živobytí.

Avdeev je také zakladatelem nadace, která pomáhá sirotkům najít rodiny. Kromě toho je rodičům, kteří si chtějí adoptovat dítě, poskytována komplexní podpora.

Roman Avdeev / Zdroj: boom.ms

Myslíte si, že je toto rozhodnutí správné?

PSALI JSME: „TO JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚC, KTEROU MŮŽEME UDĚLAT“: DOLAROVÝ MILIARDÁŘ NEZANECHÁ SVÉ BOHATSTVÍ DĚTEM

PŘIPOMÍNÁME: BOHATÍ RODIČE, KTEŘÍ SVÝM DĚTEM NEODKÁŽOU MAJETEK

Share