Michael Kocáb přirovnal Putina ke kryse v rohu: myslí si, že klíč k míru je v Rusku

Válka na Ukrajině trvá už měsíc. Skladatel, zpěvák a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb si myslí, že ruský prezident Vladimir Putin je ve špatné situaci. Ruský vládce se podle jeho názoru může chovat nepředvídatelně. Řekl to pro CNN Prima News.

Michael Kocáb si myslí, že Vladimir Putin plánoval bleskovou válku. Podle něj si ruský prezident myslel, že se ukrajinská armáda vzdá. To se ale nestalo a válka už trvá měsíc.

Michael Kocáb / Zdroj: youtube.com

Dodal, že Vladimir Putin se přepočítal. Doufá, že ruští generálové, zástupci tajných služeb a ruští občané už brzy nebudou Putina poslouchat.

„Dostává se do pozice krysy v rohu, která je nevypočitatelná, a navíc má evidentně vzteklinu. To, co udělal, je mimo racionální kategorie,“ řekl Michael Kocáb.

Michael Kocáb / Zdroj: youtube.com

Podle něj může být Putin nebezpečný, protože Rusko má jaderné zbraně a hypersonické rakety. Také se domnívá, že ruská armáda není v dobrém stavu. Předpokládá ale, že to může být i propaganda či úskok.

Bývalý ministr řekl, že nyní musíme být velmi ostražití. Tvrdí také, že klíč k řešení této situace je v Rusku. Měl na mysli okolí hlavy ruského státu.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Upřesnil, že nemluví o ruských oligarších. Nejbohatší lidé v Rusku mohli něco udělat dříve, ale ne teď. Podle jeho názoru by nyní mohli něco změnit generálové, armáda nebo tajné služby.

Zmínil také ruské občany. Myslí si, že by ruské elity měly mluvit s obyvateli Ruska, úředníky, policií a tak dále. Něco by se mohlo změnit, kdyby elity lidem řekly, že kvůli Putinovi bude Rusko možná i sto let v izolaci.

Michael Kocáb / Zdroj: youtube.com

Také je podle něj důležité, aby elity řekly, že v Rusku může začít vážná ekonomická krize. „Rusové střílejí do svých bratrů, Ukrajinci jsou jejich bratři. Je zde šance v ruských matkách,“ myslí si Michael Kocáb, který by mohl v roce 2023 kandidovat na prezidenta.

PSALI JSME: VLASTIMIL VÁLEK ŘEKL, ŽE POVINNÉ NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ MŮŽE BÝT ZRUŠENO: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ PROZRADIL, KDY BY K TOMU MOHLO DOJÍT

PŘIPOMÍNÁME: EU VYZVALA RUSKO, ABY OKAMŽITĚ UKONČILO SVÉ VOJENSKÉ AKCE: SLÍBILA, ŽE ZŘÍDÍ FOND PRO POVÁLEČNOU OBNOVU UKRAJINY

Share