EU vyzvala Rusko, aby okamžitě ukončilo své vojenské akce: Slíbila, že zřídí fond pro poválečnou obnovu Ukrajiny

Evropská rada vyzývá Rusko, aby zaručilo humanitární koridory a dodávky humanitární pomoci do Mariupolu a dalších ukrajinských obležených měst.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Rusko se zaměřuje na civilisty a útočí na civilní cíle, včetně nemocnic, zdravotnických zařízení, škol a krytů. Tyto válečné zločiny musí být okamžitě zastaveny. Pachatelé budou podle mezinárodního práva postaveni před soudem,“ uvedla Evropská rada.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Obléhání Mariupolu a dalších ukrajinských měst, stejně jako omezení přístupu humanitární pomoci ruskými ozbrojenými silami, je nepřijatelné.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Evropská rada vyzývá Rusko, aby dodržovalo své mezinárodní závazky, okamžitě ukončilo válku, stáhlo svá vojska z Ukrajiny a respektovalo její územní celistvost a suverenitu. ER vyzývala všechny členské země, aby přijaly tvrdší sankce vůči Ruské federaci

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Lídři členských států EU se zavázali podporovat Ukrajinu a pomáhat s poválečnou obnovou. S cílem pomoci Evropská rada zřídí fond solidarity pro poválečnou obnovu Ukrajiny.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

EU „vyzývá Komisi, aby nadále poskytovala technickou pomoc Ukrajině s prováděním nezbytných reforem,“ uvádí se v prohlášení.

PSALI JSME: KONEC ZÁVISLOSTI NA RUSKU: ZEMĚ EU CHTĚJÍ SPOLEČNĚ NAKUPOVAT PLYN

PŘIPOMÍNÁME: NĚMECKO OČEKÁVÁ AŽ 8 MILIONŮ UKRAJINSKÝCH UPRCHLÍKŮ V EU: ZEMĚ EU DOSTANOU PROSTŘEDKY NA POMOC LIDEM PRCHAJÍCÍM PŘED VÁLKOU

Share