Meteorologové varují, že v některých řekách může vylévat voda z břehů: také je třeba být opatrní kvůli silnému větru a náledí

Ve středu by kvůli srážkám a tání sněhu mohly zvednout hladiny některých řek. Zvlášť silně se to může projevit v Jihočeském kraji. Ve východní části země se může ve středu ráno tvořit náledí kvůli mrznoucímu dešti. Očekává se také silný vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině.

Meteorologové varují, že v noci z úterý na středu může dojít ke zvýšení hladiny v řekách, jako jsou Berounka, horní Vltava, Otava, Sázava, Svratka a Lužnice.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Předpokládá se, že na většině řek voda překročí jen první povodňový stupeň. Ale možná na některých místech voda překročí druhý stupeň a začne vylévat z břehů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ve středu večer se ale podobná situace může stát i v povodí horní Moravy a horního Labe. Meteorologové proto varují před možným nebezpečím.

Ve většině případů by nemělo dojít k vylévání vody z břehů. Přesto hrozí, že v řekách bude silný proud, což může vést k podmáčení okolní půdy a snížení stability stromů

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také ve středu večer Češi pocítí silný vítr, který bude pokračovat do čtvrtka. Nárazy větru mohou dosáhnout až 70 kilometrů v hodině.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vítr může poškodit stromy a možná i budovy. Proto je nutné, aby všichni byli venku velmi opatrní, jak chodci, tak řidiči.

PSALI JSME: “NIC SE S NIMI TOTIŽ NEDALO DĚLAT”: NÁDHERNÁ ZMĚNA EVY BUREŠOVÉ PŘEKVAPILA FANOUŠKY

PŘIPOMÍNÁME: PRINC Z POHÁDKY JAN ČENSKÝ ZVEŘEJNIL FOTKU ZE SVÉHO MLADÍ: BYL TO SKUTEČNÝ KRASAVEC

Share