Matka mnoha dětí si stěžovala, že nemůže vyžít ze svých peněz: Ale na tucet klobásek a lososa měla dost

Poslední dobou přemýšlím, jestli stojí za to spěchat na pomoc každému, kdo pláče, že nemá co jíst. Lidé si neustále stěžují, ale na co se pak musíte dívat?

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Něco, na co v poslední době myslím, stojí za to spěchat na pomoc každému, kdo říká, že nic není. Neustále si stěžují, ale pokud se díváte? Jeden případ se sousedem mi otevřel oči.

Je matkou čtyř dětí a nyní čeká páté. Je to typ ženy, které těhotenství nevadí, jede jako kůň, bez bolesti, toxikózy a vytrvalosti.

Ten den jsme na sebe narazili v obchůdku na rohu, který přežil v konkurenci všech supermarketů. Má vyšší ceny, ale dvakrát denně dodává teplý a chutný chléb, místním dochází s předstihem. A je otevřená i v noci, což je obzvlášť cenné.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Přišla jsem si pro chleba a někteří sousedé už stáli přede mnou a zdravili mě. Prodavač balí chléb, povídáme si. Je tam i moje sousedka Silvie.

Jako obvykle si stěžuje. Za kapitál od rodičů si koupili malý domek, mají i malý pozemek. Potřebuje samozřejmě rekonstrukci, ale k čemu je teď rekonstrukce? Žijí, jak nejlépe dovedou.

Nemají peníze, její manžel pracuje sám, lidé jí dávají oblečení jako dárek a oni jen tak tak vyžijí. A není koho požádat o půjčku, půjčili si od všech a nikdo jiný jim nedá.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tak jsem na to přišla, že jí ani nepůjčím, když se zeptá. Nemůže je vrátit, a tak jí je nepůjčím.

Když přišla řada na mou sousedku, řekla prodavači: „Dám si tři klacky farmářské klobásky a uzeného lososa. Čtyři bochníky chleba a dvě kila knedlíků…

Dívám se, má také pivo, cigarety, sladkosti…

Nezodpovědný nákup / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Je v tom docela dobrá a nadává, že utrácí tolik peněz, ale co v tom je? Pořád říká, že měšťáci si účtují vysoké ceny za jídlo, dopravu…

Řekla bych jí, co má dělat, ale ona o rady nestála.

Máte představu, kolik stojí kilo salámu? Dražší než kvalitní maso! A ona má v tašce 4,5 kg salámu a klobásek. Mohli jste vzít maso a udělat z něj kotlety, plněné papriky, knedlíky. Rozdíl by stačil na zeleninu a obiloviny. Místo uzených ryb bylo možné vzít si na trhu místní říční ryby a zde jste měli alespoň řízky ze štiky, alespoň karasy v zakysané smetaně. Za zbylou částku možné se touto částkou přejíst, celý týden s celou rodinou, ale na co?

Nezodpovědný nákup / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Proč, když si můžete vystačit se sendviči, sedět u piva a zírat do telefonu?

Mám takový vztek na ty chudáky žebráky, kteří rozhazují peníze dětí za nesmysly a stěžují si! A to jsi dětem ani nepřinesl žádné ovoce! Kdyby tak dostali alespoň jablko.

 

PSALI JSME: 77LETÁ MAMINKA NOSÍ NA ZÁDECH SYNA, KTERÝ NEMŮŽE CHODIT, UŽ 59 LET

PŘIPOMÍNÁME: BOHUŠ MATUŠ PROMLUVIL, JAK SI JEHO MANŽELKA UŽÍVÁ ROLI MAMINKY: ZNÁMÝ ZPĚVÁK PROZRADIL, PROČ JEŠTĚ NEBYL SE SVOU DCERKOU SÁM

Share