Lidské drzosti se meze nekladou: Jaké „štěstí“ máme na sousedy

Naše babička říkala: „Nekupuj dům, kupuj sousedy“. Smáli jsme se, ale neměla pravdu?

Sousedé jsou naše všechno, nemůžeme se jim nijak vyhnout. Objeví se společné zájmy, objeví se konflikty a problémy. A záleží jen na nich, jaká bude atmosféra.

Sousedé / Ilustrační foto / Zdroj: 7dach.ru

Koupili jsme pozemek ve vesnici za městem. Rozhodli jsme se, že na něm postavíme dva domy najednou. V jednom budeme žít s dětmi, ve druhém naši rodiče.

Po dokončení stavby jsme se cítili jako nejšťastnější lidé na světě. Nyní máme dva nové domy. Zbývá pouze vyčistit pozemek pro budoucí zeleninovou zahradu.

Dům / Ilustrační foto / Zdroj: multimarket.by

Tehdy se objevili sousedé.

Ten den jsme vynášeli odpadky, měli jsme horu zbytků dřeva. Chtěli jsme rychleji uklidit dvůr a nenechat hromadu odpadků několik let.

Ve chvíli, kdy jsme nakládali auto, k nám přistoupil soused: „Co vy děláte? Proč vyhazujete dřevo? Proč jste to nenabídli sousedům, možná to někdo potřebuje? Například já bych si to mohl vzít.“

Sousedé / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Chce, abychom sousedům nabízeli každý odpad, který chceme vyhodit?

Jen jsme se zasmáli: on by si to vzal, ale kdo by mu to dal? Rozhodli jsme se vyhodit tyto zbytky dřeva. Když je potřeboval, mohl by se zdvořile zeptat, dali bychom mu to. Ale obrátil se na nás s požadavkem.

O několik týdnů později nový příběh.

Sousedka / Ilustrační foto / Zdroj: optim1stka.ru

To byl nápad mé ženy: vymalovat naše domy na bílo a dát na parapety květinové truhlíky. A zasadili jsme květiny podél plotu. Odvedli jsme skvělou práci, ukázalo se to velmi krásně.

A tady sousedka spěchá s nároky: „To je vůči sousedům opravdu nechutné. Nyní máte nejkrásnější pozemek. Všechny ostatní ve srovnání s vaším vypadají nedbale a neudržovaně. Mohli byste se s námi podělit o barvu. A měli bychom krásnou ulici.“

Teď nevím, co od těchto sousedů očekávat. Chtěl jsem jen klidný venkovský život.

PSALI JSME: ŽENA JE Z PODIVNÉHO ČINU SOUSEDŮ V ROZPACÍCH: UKRADLI JÍ JÍDLO

PŘIPOMÍNÁME: „AŤ SI U VÁS HRAJE MŮJ VNUK, NUDÍ SE SE MNOU,“ ŘEKLA SOUSEDKA A NECHALA DÍTĚ NA CELÝ DEN

Share