Markéta Adamová Pekarová prozradila, jaké ministerstvo by chtěla vést a prozradila, jestli TOP 09 podporuje přijetí migrantů v České republice

Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová promluvila o důchodové reformě, kterou pro sebe považuje za prioritu. Předpokládá, pokud se nic nezmění, mladí lidé důchod nedostanou. Rovněž dodala, že by část migrantů v Česku přijala. Informuje o tom web novinky.cz.

Adamová je vděčná za důvěru a možnost být jedničkou na kandidátce koalice SPOLU v Praze. Tvrdí, že je odolná a diskuze o tom, že by na její místě měl být někdo z ODS jí vůbec nevadí.

Markéta Pekarová Adamová/Zdroj: youtube.com

Šéfka TOP 09 říká, že ANO je sice na prvním místě ve volebních preferencích, ale při tom oslabuje a stává se levicovým hnutím. Díky tomu prý přetáhlo k sobě voliče ČSSD.

Jako klíčový problém Pekarová vidí důchodový systém a dodává, že se Česko nesmí bránit její reformě. Obviňuje při tom vládu, která za osm let nic neudělala. Problém prý může nastat již v roce 2030, kdy dojde k propadu.

Markéta Adamová Pekarová / Zdroj: youtube.com

Politička chce, aby v Česku fungovala mezigenerační solidarita a mladší lidé mohli přispívat na důchody svých rodičů. Řešit se bude muset i věk odchodu do penze.

Adamová Pekarová také potvrdila, že je připravená být ministryní práce a sociálních věcí. Ovšem na funkcí nelpí a pochválila i svou protikandidátku v Praze Olgu Richterovou, která by také chtěla resort vést.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

O Dominiku Ferim poslankyně informace nemá a tvrdí, že si již několik týdnů nepsali. Jeho odchod považuje za ztrátu, ale dodává, že udělal správně, když Sněmovnu opustil po obviněních, která padla.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Dalším tématem je migrace, i když Pekarová jí nepovažuje za příliš důležitou. „Musíme hledat zaprvé společné řešení na obranu a ochranu vnějších hranic EU,“ uvádí politička s tím, že kvóty nepodporuje, ale je přesvědčená, že by Česko mělo část uprchlíků přijat.

PSALI JSME: KALOUSEK UVEDL, PROČ HAMÁČEK ODMÍTL KOMENTOVAT SCHŮZKU SE ZEMANEM: HRAD TAKÉ NEPOSKYTL ŽÁDNÉ INFORMACE O SETKÁNI POLITIKŮ

PŘIPOMÍNÁME: OLGA RICHTEROVÁ PROMLUVILA O VARIANTĚ ŘEŠENÍ PROBLÉMU NEDOSTATKU MÍST VE ŠKOLKÁCH: NAVRHUJE ZAVÉST PODOBNÝ SYSTÉM JAKO V RAKOUSKU

Share