Manžel chtěl syna, ale se mi narodila dcera: Z porodnického oddělení jsem musela odjet sáma

Já jsem Kateřina a je mi 28 let. Nedávno jsem podal žádost o rozvod a sáma vychovávám svou malou dcerku. Jsem na mateřské dovolené, finančně pomáhají pouze rodiče a bývalý manžel se na životě dítěte nijak nepodílí.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Vzali jsme se před dvěma lety. Vášnivá láska, úplné porozumění, důvěra, absence konfliktů – atmosféra připomínala pohádku. Měli jsme skvělou práci s dobrým platem, a tak jsme se rozhodli nezdržovat se svým prvním dítětem. Manžel chtěl syna. Já jsem nevěnovala pozornost jeho kategorické povaze, ale marně. Všichni muži chtějí syny, ale pokud se narodí dcera, tak je to jejich princezna.

Pár/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Těhotenství bylo složité, často jsem ležela v nemocnici a měla spoustu vyšetření. Při prvním ultrazvuku nám bylo řečeno, že se narodí dcera. Manžel řekl, že to byla chyba, protože v jeho rodině se rodí pouze muži. Nechápala jsem, proč mu zaleží, kdo se narodil, hlavní věc je, aby dítě bylo zdravé.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Když jsem jela do porodnice, můj manžel pro mě překvapil. Před odjezdem řekl, že pokud se narodí dcera, nepřijde ani k propuštění. Teprve potom jsem si uvědomila, že to myslí vážně.
Večer jsem už držela svou princeznu v náručí. Když jsem zavolala svému manželovi, ukončil hovor. Poté už neodpovídal na hovory ani na zprávy. Moje matka šla k němu, ale můj manžel doma už nebyl.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Na propouštění manžel nepřijel. Ani tchyně se neodvážila přivítat. Od prvních dnů jsme žili společně s mojí dcerou — manžel zmizel. Je dobré alespoň to, že byt, ve kterém jsme bydleli, je můj. Opravdu jsem nechtěla se stěhovat ke svým rodičům a žádat někoho o pomoc.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Po chvíli jsem podala žádost o rozvod. Uplynulo šest měsíců. Objevil se manžel – unavený, starý, sešlý. Požádal o odpuštění a chtěl vidět svou dceru. Nechtěla jsem mu odpustit, nepotřebujeme zrádného manžela a otce lháře. Tchýně také okamžitě běžela na návštěvu, ale já jsem jí ani neotevřela dveře. Tito lidé už v mém životě nejsou.

ČTĚTE TAKÉ: ŽENA UKÁZALA, JAKÝ DÁREK DOSTALA MILENKY SVÉHO MANŽELA: LIDÉ SE STYDĚLI, ALE NE ZA MILENKU, ALE ZA HLAVU RODINY

PSALI JSME: KOLIK JEŠTĚ DĚTI SI CHCETE PORODIT, PTÁ SE TCHYNĚ: MATKA MANŽELA NECHCE DALŠÍ VNOUČATA

Share