Malý zázrak: lide zachránili kočku, která přežila pád domu

Binsk se po dvoutýdenním odloučení sešel se svou rodinou. Zvíře bylo náhodně nalezeno mezi bloky budovy a posláno do útulku, kde ho majitelé poznali.

Dobrovolníci zachránili a předali majitelům kočku, která přežila zřícení bytového domu v Surfside, předměstí Miami. Píše o tom portál NPR.

Blink / Zdroj: npr.org

Kočka přezdívaná Binks spolu s majiteli bydlela v bytě v devátém patře bytu Champlain Towers South. Jeho majitelům se podařilo přežít, o osudu svého mazlíčka však dva týdny nic nevěděli. Ve čtvrtek 8. července si dobrovolník všiml zvířete u trosek domu a odnesl ho do útulku pro zvířata.

Jak napsala na Facebook spoluzakladatelka skupiny na záchranu zvířat the Kitty Campus Gina Nicole Vlaseková, o několik dnů pozdějí přišel jeden z přeživších do útulku a poznal svou kočku.

„Jediné, co jsme potřebovali, byl paprsek naděje v této tragédii. Dnes byl jeden z nejúžasnějších dnů, jsme velmi vděční, že můžeme něco udělat.“  vyjádřil se spoluzakladatel skupiny.

Informaci během páteční tiskové konference potvrdila starostka okresu Miami, Daniela Levine Kavaová. Podle ní Binks našel dobrovolníka, který pravidelně krmí kočky na ulici.

Blink / Zdroj: Facebook

„Jsem ráda, že tento malý zázrak může přinést trochu světla do dnešního života postižené rodiny a osvětlit celou naši komunitu uprostřed této hrozné tragédie“, řekla Daniela.

Daniella Levine a Blink / Zdroj: focus.ua

Dodala, že pátrací tým našel 9. července mezi troskami bytového domu tělo další oběti, počet mrtvých tak stoupl na 79. Dalších 61 lidí je navíc považováno za pohřešované.

PSALI JSME: VIDEO S DOMÁCÍ OPICÍ, KTERÁ SE ÚČASTNÍ KOUPÁNÍ DÍTĚTE

PŘIPOMÍNÁME: PATNÁCTILETÁ SLOVANKA SE ZAMILOVALA DO BEDUÍNA A PŘESTĚHOVALA SE K NĚMU. JAK ŽIJE RODINA PO LETECH

Share