„Luxus nejsou peníze, rtěnky, restaurace ani jehlové podpatky“

Luxus nejsou peníze, rtěnky, restaurace ani jehlové podpatky. Skutečný luxus je žít tak, jak vám to vyhovuje.

Ženy/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V pohodlných šortkách. V pohodlné obuvi. S rtěnkou v barvě, která se vám líbí, nebo bez rtěnky. Jíst jídlo, které máte ráda, přátelit se s někým, kdo se vám libí, být spolu z lásky, ne z pocitu povinnosti.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Naučte se vzdát toho, co nepotřebujete. Z toho, co je zastaralé. A abyste si vážila toho, co máte ráda. Pětiletá dcera mé kamarádky chodí celý svůj malý život na návštěvu jen s vlastní lžičkou. Může si dovolit jíst lžičkou, která se jí libí. Její matka se toho stydí a pokaždé se snaží dceru přemluvit. Dívce ale je jedno, co si myslí ostatní.

Žena s dětmi/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Luxusní život také znamená, že se nebudete týrat, když se něco nepovede. Punčocháče se mohou roztrhnout. Těsto nemusí být vždy ideální. Přátelé možná nebudou chtít vidět váš oblíbený film. Milovaná osoba může odejít. Možná vás v práci neocení. Stát se může cokoli. Pokud vám něco nevyjde, nijak to neovlivní vaši hodnotu. Znamená to jen, že to právě teď život nejde podle vašich představ.

Pár/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Luxusní život je o možnosti volby. Oprava roztržených punčoch nebo nákup nových. Vyhodit koláč a objednat si sushi nebo se pokusit koláč znovu upéct. Sledování filmu o samotě nebo návštěva kavárny s přáteli. Hledat nové zaměstnání nebo přehodnotit své cíle ve starém zaměstnání.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Luxusní život znamená žít podle vlastních pravidel. Jít za svými cíli. Nehledat výmluvy. Ne být nejlepším člověkem pro každého. Neomlouvat se za svá rozhodnutí, sny a zájmy. Říkat: „Tohle mi nemůžeš udělat.“ A také říkat: „Já to zvládnu.“

PSALI JSME: PRÁCE SNŮ: TADY SE PLATÍ ZA TO, ŽE CELÉ DNY OBJÍMAJÍ NEŠŤASTNÁ ŠTĚŇATA

ČTĚTE TAKÉ: 63LETÁ SHARON STONEOVÁ: JE ŠŤASTNÁ SVOBODNÁ MATKA SE TŘEMI DĚTMI A JE NA TO HRDÁ

Share