Lidé sázejí na prezidentské kandidáty: Kdo má největší šance podle sázkových kanceláří

Na začátku roku 2023 se v České republice proběhnou prezidentské volby. Někteří lidé už oficiálně oznámili své kandidatury, jiní o tom ještě uvažují. Kdo má podle bookmakerů největší šanci volby vyhrát? Píše o tom portál E15.cz.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Portál Mandaty.cz zhodnotil šance kandidátů na vítězství ve volbách. Hodnotil to podle kurzů sázkových kanceláří.

Dle výsledků má největší šanci vyhrát volby armádní generál Armády České republiky ve výslužbě Petr Pavel. Jeho šance činí nyní 31 procent.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na druhém místě je bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Bookmakeři přisuzují mu šanci na vítězství 25 procent. Expremiér zatím svou kandidaturu neoznámil, ale je to velmi pravděpodobné.

Na třetím místě je senátor Pavel Fischer, jeho šance na vítězství podle sázkových kanceláří činí 7 procent. Výsledek odborového předáka Josefa Středuly je také 7 procent. Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová má šanci vyhrát 5 procent.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Ostatní kandidáti mají ještě nižší šance. Například matematik a miliardář Karel Janeček má šanci 3,1 procenta, senátorka Miroslava Němcová má 3,7 procenta, předseda Senátu Miloš Vystrčil má 3,7 procenta a bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková má 3,2 procenta.

Ministr vnitra Vít Rakušan oznámil, že nehodlá kandidovat na prezidenta, jeho šance na vítězství však podle bookmakerů činí 2,2 procenta.

Šance na výhru ve volbách dle sázkových kanceláří 19. 5. 2022 / Zdroj: mandaty.cz

PSALI JSME: MINISTŘI SE ROZHODLI ZPŘÍSNIT PRAVIDLA PRO UPRCHLÍKY: VÍT RAKUŠAN ŘEKL, V JAKÝCH PŘÍPADECH STÁT NEBUDE VYPLÁCET HUMANITÁRNÍ DÁVKU

PŘIPOMÍNÁME: EKONOMICKÁ SITUACE SE ZHORŠUJE: OLGA RICHTEROVÁ ŘEKLA, KDO ZA TO MŮŽE

Share