Ekonomická situace se zhoršuje: Olga Richterová řekla, kdo za to může

Ekonomická situace v Česku je nyní velmi složitá, inflace je velmi vysoká, zdražují asi všechny druhy zboží. Kvůli tomu klesá životní úroveň obyvatel, spousta lidí teď přemýšlí, jak by mohli šetřit. V ČR inflace v dubnu dosáhla 14,2 procenta a v Evropské unii dosáhla 8,1 procenta. Místopředsedkyně dolní komory Parlamentu Olga Richterová řekla, kdo je podle ní vinen. Píše o tom server ŽivotvČesku.cz.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Před několika dny exministr financí Miroslav Kalousek pro Život v Česku řekl, že ČR čekají obtížné časy, může to trvat i několik let. Lidé by si proto měli uvědomit, že budou chudnout.

Podle něj to bude pro českou ekonomiku těžké období. Myslí si, že záleží na tom, kdy se situace na Ukrajině vyřeší, je nutné, aby tam nastal mír.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny řekla, že vše závisí na tom, jaké rozhodnutí přijme prezident Ruské federace Vladimir Putin.

„On se rozhodl, že zavleče Evropu do války, a jen a jen v jeho hlavě se odehrávají rozhodnutí, jak dlouho bude ta ruská agrese pokračovat,“ řekla pro Život v Česku Olga Richterová.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Podle ní to má dopady na všechny země světa, ale bylo to právě jeho rozhodnutí. Zároveň upozornila, že nyní si všichni uvědomujeme, jak důležitá je obrana.

Kromě toho bychom měli být rádi, že je Česko členem Severoatlantické aliance. Nyní se řeší strategie, země plánují nakupovat zbraně, aby zvýšily svou obranyschopnost.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Miroslav Kalousek také řekl, že je důležité, aby lidé neztratili naději, protože jednou začneme bohatnout.

Psali jsme:„Byl to polorozpadlý mlýn ve velmi zchátralém stavu“: Kde nyní žije moderátor Oldřich Navrátil

PSALI JSME: NĚMECKO DARUJE ČESKU STARŠÍ TANKY: ČR ALE HODLÁ KOUPIT I NEJMODERNĚJŠÍ TANKY

PŘIPOMÍNÁME: „JEDNÁNÍ O PŘÍMĚŘÍ SE NEPOSOUVAJÍ KUPŘEDU,“ PROHLÁSIL KREML A VYSVĚTLIL, PROČ

Share