Německo daruje Česku starší tanky: ČR ale hodlá koupit i nejmodernější tanky

Šéfka resortu obrany Jana Černochová vládě sdělila, že Česko dostane od Německa15 tanků Leopard 2A4, bude to dárek. Státy plánují projednat i nákup nejmodernějších tanků Leopard 2A7+. Informuje o tom CNN Prima News.

Resort obrany uvedl, že vedení Německa ocenilo, že Česká republika aktivně podporuje ukrajinský stát a posílá ukrajinské armádě vojenský materiál. Dle některých informací ČR poslala například tanky T-72 a další stroje.

Jana Černochová / Zdroj: youtube.com

Sousední stát proto chce darovat Česku 15 tanků, 14 z nich budou bojové tanky a další jeden bude vyprošťovací. Jana Černochová zdůraznila, že tyto tanky budou bojeschopné. Podle ní bude český obranný průmysl také vyrábět stroje.

Jakub Fajnor z tiskového oddělení resortu obrany řekl, že Česká republika a Německo budou jednat o nákupu 50 tanků, které by měla dostat česká armáda. Jedná se o různé modifikace nejmodernějšího německého tanku Leopard 2A7+.

Leopard 2A4 / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Čeští tankisté se vycvičí na území Německa, pak spolu s německými tankisty se vycvičí i v Česku.

Jana Černochová také uvedla, že diskutovala o možnosti nákupu tanků pro Česko i při své cestě do USA. Amerika by však mohla začít dodávat ČR podobnou techniku až za 8 let. Zmínila i fakt, že ceny nyní velmi rychle rostou.

Jana Černochová / Zdroj: youtube.com

Evropská komise ve středu zveřejnila plán, podle kterého hodlá vytvořit obranný fond Evropské unie. Finanční prostředky by byly určeny na vyzbrojování armád členských států EU.

PSALI JSME: BRITSKÁ MINISTRYNĚ ZAHRANIČÍ: LONDÝN PODPORUJE MYŠLENKU, ŽE BY DIKTÁTOR PUTIN MĚL JÍT PŘED MEZINÁRODNÍ TRIBUNÁL

PŘIPOMÍNÁME: „UKRAJINA TUTO VÁLKU NEPROHRAJE“: BUNDESTAG ŘEKL, JESTLI BY PUTIN MOHL ZAÚTOČIT NA ÚZEMÍ NATO

Share