Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci některé nemocnice zavádějí opatření: Jaká pravidla platí ve zdravotnických zařízeních

Před několika týdny začala takzvaná letní vlna covidu, počty nakažených se zvýšily. Z tohoto důvodu se vracejí i některá opatření proti koronaviru. Některé nemocnice omezily návštěvy, jiné vyžadují respirátory. Píše o tom server TN.cz.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Například v nemocnici Znojmo budou povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů s koronavirem jen ve středu a v neděli. Toto rozhodnutí vstoupí v platnost v pondělí 25. července.

Návštěvy mohou probíhat i mimo pokoje, pokud to pacientům jejich stav dovolí. Zástupci nemocnice ale také žádali lidi, aby přicházeli navštívit své blízké jen v případech, kdy se budou cítit zcela zdraví a nebudou mít příznaky nemoci.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Další žádostí bylo, aby návštěvníci nosili respirátory ve vnitřních prostorách nemocnice. Zatím to ale v nemocnici Znojmo není povinné.

Toto opatření je ale povinné na některých odděleních Fakultní nemocnice Ostrava. Jde o Kliniku hematoonkologie, Kliniku onkologické a Kliniku anesteziologie. Platí to i na některých dalších odděleních.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nosit respirátory by tam museli zaměstnanci, návštěvníci a také pacienti mimo své pokoje. Lidé, kteří přijdou na další oddělení nemocnice, nemusí zakrývat ústa a nos, je to jen doporučení.

Fakultní nemocnici Hradec Králové zavedla stejná opatření. Nošení respirátorů je povinné na místech, kde jsou pacienti v největším ohrožení.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Oblastní nemocnice Příbram a Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi schválily podobná pravidla. Ostatní nemocnice zatím jen žádají lidi, aby si zakrývali ústa a nos.

PSALI JSME: „MY PROBLÉMY ŘEŠÍME, MY TO NEPROMLČÍME“: VÍT RAKUŠAN ŘEKL, CO OČEKÁVÁ OD NOVÉHO VEDENÍ STAN, KTERÉ BUDE ZVOLENO V SOBOTU

PŘIPOMÍNÁME: „POMOC SLOVENSKÉ VLÁDY JE DESETKRÁT VYŠŠÍ“: EXMINISTRYNĚ SCHILLEROVÁ TVRDĚ ZKRITIZOVALA VLÁDU FIALY ZA NEDOSTATEČNOU POMOC LIDEM

Share