„Pomoc slovenské vlády je desetkrát vyšší“: exministryně Schillerová tvrdě zkritizovala vládu Fialy za nedostatečnou pomoc lidem

Vláda chystá lidem finanční pomoc kvůli rychle rostoucím cenám energií. Opozice tuto pomoc ale považuje za nedostatečnou. Bývala ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že lidé nejsou hloupí a na vlastní kůži to cítí. Informuje o tom web idnes.cz.

Exministryně ukázala tabulku, na které je vidět, jak jednotlivé evropské země pomáhají svým občanům v procentech HDP. Dle uvedených Schillerovou informací vláda Petra Fialy pomáhá pouze 0,1 procentem HDP. „Pomoc slovenské vlády je desetkrát vyšší,“ uvedla politička.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Vláda plánuje uvolnit 27 miliard korun, aby pomohla lidem zvládnou růst cen energií. Jednotlivé domácnosti tak mohou dostat až 16 tisíc korun. Zatím to ale nebylo schváleno.

Kabinet také slibuje, že Česko zvládne tuto zimu i v případě výpadku dodávek plynu. Petr Fiala podotkl, že vláda nenechá nikoho padnout v této složité situaci.

Petr Fiala/Zdroj: youtube.com

Karel Havlíček ale kroky kabinetu zkritizoval a uvedl, že místo pomoci, vláda nabízí lidem šetřit. Místopředseda Sněmovny uvedl, že lidé šetří i bez této rady.

Kromě toho Havlíček není spokojen s tím, jak stát nyní pomáhá firmám, cože vyvíjí extrémně nepřívětivé prostředí pro podnikatele.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Opozice také chce kontrolovat ministerstvo obrany, které oznámilo, že plánuje koupit 24 americké nadzvukové stíhačky F-35. Hnutí ANO zajímá, jaká bude cena strojů, kdo je dodá a jestli je Česko obdrží včas.

PSALI JSME: PODPORA VLÁDNÍCH INSTITUCÍ V ČESKU KLESÁ: KOLIK LIDÍ DŮVĚŘUJE KABINETU, PREZIDENTOVI A SNĚMOVNĚ

PŘIPOMÍNÁME: ŠÉF AMERICKÉ CIA UVEDL, ŽE MÁ INFORMACE O ZDRAVOTNÍM STAVU VLADIMIRA PUTINA: JAK JE NYNÍ NA TOM RUSKÝ PREZIDENT DLE TAJNÝCH AGENTŮ USA

Share