„My problémy řešíme, my to nepromlčíme“: Vít Rakušan řekl, co očekává od nového vedení STAN, které bude zvoleno v sobotu

Hnutí STAN neprožívá zrovna klidné období a v posledních týdnech čelí obrovské kritice. Uznává to i šéf Starostů Vít Rakušan, který říká, že je to největší krize od vzniku politického uskupení. Ukončit by ji mělo zvolení nového vedení, které by se mělo konat v sobotu. Informuje o tom web idnes.cz.

Před časem se mluvilo o tom, že by Vít Rakušan mohl být kandidátem na Hrad, ale kvůli kauze Dozimetr ztratil podporu veřejnosti.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Kvůli této kauze musel odejít i ministr školství Petr Gazdík, jelikož měl kontakty s obviněnými osobami.

„My problémy řešíme, my to nepromlčíme,“ uvedl Rakušan s tím, že hnutí chce dostat nový směr. Ministr vnitra dodal, že strana odstane nové vedení a díky tomu se pohne dopředu k realizaci programových bodů.

Petr Gazdík/Zdroj: youtube.com

Naposledy bylo vedení STAN zvoleno minulý rok v létě, které se ale časem téměř úplně rozpadlo a ze čtyř místopředsedů hnutí zůstala pouze místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová. Ta by chtěla svou pozici znovu obhájit.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Před sněmem Vít Rakušan má podporu všech krajů a o další pozice je velký zájem. Sněmu se mimo jiné má zúčastnit premiér Petr Fiala a další lídři vládních stran.

PSALI JSME: „JÁ MÁM TŘI PRÁCE“: TOPOLÁNEK PORADIL, JAK ZVLÁDNOUT ENERGETICKOU KRIZI A ŘEKL, CO OČEKÁVÁ OD VLÁDY

PŘIPOMÍNÁME: TO JE KOČKA: 59 LÉTA HEIDI JANKŮ UKÁZALA FOTKU U BAZÉNU A DOSTALA OBDIV FANOUŠKŮ

Share