Koronavirus v Česku: v pondělí přibylo 7 663 nových případů a index PES zůstal na 71 bodech

V pondělí v Česku přibylo 7663 lidí s koronavirem. Zvýšil se počet pacientů, kteří potřebují lékařskou péči. Vyléčilo se 475 lidí a skóre PES zůstalo na 71 bodech. Číslo R je nyní 1,04. Údaje uvádí ministerstvo zdravotnictví.

Včera laboratoře odhalily 7663 nových případů nakažení covid-19. Snížil se ale počet obětí. V nemocnicích je nyní 5855 lidí a 1037 z nich jsou ve vážném stavu.

Vývoj epidemie Covid-19 / Zdroj: mzcr.cz

I když skóre PES odpovídá 4. stupni, v Česku platí páté nejvyšší pásmo. Reprodukční číslo je na hodnotě 1,04 a snížilo se jen mírně.

Zhoršil se ale průměr počtu nakažených na 100 tisíc lidí za posledních 14 dní. Menší je ale číslo pozitivně testovaných seniorů.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

V neděli přibylo 2415 nových pacientů s koronavirem, což bylo o 157 méně než před týdne. Počet hospitalizovaných se ale příliš nezměnil.

Od vypuknutí epidemie v České republice se již nakazilo přes 1 milion 37 tisíc lidí. Většina se už vyléčila. Nákaza si vyžádala 17 333 obětí.

Vývoj epidemie Covid-19 / Zdroj: mzcr.cz

Index PES se drží na 4. stupni od poloviny ledna, ale vláda zatím nerozvolňuje a udržuje 5. stupeň. Ministr zdravotnictví Jan Blatný zdůraznil, že nyní je důležité uvolnit nemocnice, které jsou přeplněné.

Psali jsme: „Neviděl jsem přes roušku, brýle zamžené“: Zdeněk Barták po operaci. Co se stalo s hudebníkem

PSALI JSME: „ČÍM DÉLE BUDEME OČKOVAT LIDI Z NEJRIZIKOVĚJŠÍCH SKUPIN, TÍM VÍCE NECHÁME VIRUS MUTOVAT,“ VAROVAL ŠÉF WHO

PŘIPOMÍNÁME: TROJKOALICE SPOLU UVEDLA SVÉ PODMÍNKY PRO PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU: ŽÁDAJÍ NÁVRAT DĚTÍ DO ŠKOL A INTENZIVNĚJŠÍ OČKOVÁNÍ

Share