Trojkoalice SPOLU uvedla své podmínky pro prodloužení nouzového stavu: žádají návrat dětí do škol a intenzivnější očkování

Trojkoalice KDU-ČSL, TOP 09 a ODS řekla, za jakých podmínek je připravená jednat o prodloužení nouzového stavu s premiérem Andrejem Babišem. Ten končí již 14. února. Opoziční strany chtějí, aby se do škol vrátili žáci, byl přijat odškodňovací zákon či byla předložená nová krizová legislativa. Informuje o tom web idnes.cz.

„Máme zájem, aby vláda mohla účinně čelit pandemii,“ prohlásili lídři stran s tím, že to dělají celou dobu.

Markéta Adamová Pekarová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Koalice SPOLU po vládě požaduje návrat do lavic žáků. Podle Petra Fialy, Markéty Adamové a Mariana Jurečky ze začátku by se do škol měly vrátit žáci prvního stupně, deváťáci a maturanti.

Rovněž by se mala umožnit praktická výuka v omezených skupinách. Mimo jiné pedagogové by museli dostat respirátory, a žáci by byly testovány antigenními testy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dále trojkoalice vyžaduje, aby vláda odškodňovala podnikatelům plnou výši fixních nákladů, pokud musely činnost zastavit kvůli restrikcím.

Následně koalice SPOLU uvedla, že by kabinet měl připravit krizovou legislativu a pandemický zákon, které by umožnily zavádět plošná opatření bez nouzového stavu.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Nyní proto opozice chce mít přesný seznam požadavků, který vláda potřebuje pro schválení nouzového stavu. Taktéž opoziční strany chtějí, aby vláda nastavila proces očkování a zveřejňovala všechna data, která se vakcinace týkají.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Vláda bude žádat Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů do 16. března. Minule menšinovou vládu podporovali komunisté, ale nyní hlasovat o prodlužování stavu nouze odmítají.

PSALI JSME: VLÁDA BUDE ŽÁDAT O PRODLOUŽENÍ STAVU NOUZE: DO ŠKOL BY SE MOHLY VRÁTIT DALŠÍ ŽÁCI, POKUD BUDE SPLNĚNA JEDNÁ PODMÍNKA

PŘIPOMÍNÁME: KABINET SCHVÁLIL NOVELU JANA HAMÁČKA: PORUŠENÍ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU SE NYNÍ BUDOU REGISTROVAT

Share