„Koalice, to je podvod na voličích“: Babiš se tvrdě pustil do opozičních uskupení a řekl, co opravdu chtějí jeho soupeři

Ihned poté, co průzkum ukázala, že největší potenciál ve volbách do Sněmovny má koalice SPOLU, Andrej Babiš zveřejnil video, ve kterém se ostře pouští do opozičních koalic. Podle něho politická uskupení touží po korytech a jejích jednání je podvodem voličů. Informuje o tom web echo24.cz.

„Koalice, to je podvod na voličích,“ prohlásil Babiš s tím, že proti koalicím bude bojovat a uskupení SPOLU už bylo ve vládě a „drancovali rozpočet mnoho let“.

Právě ale během vlády Babiše došlo k rekordnímu schodku státního rozpočtu a státnímu dluhu. V roce 2013 totiž činil 1,683 bilionu Kč a v tomto roce se podle plánu dostane na 2,439 bilionu.

V tomto stylu mu odpověděl předseda ODS Petr Fiala, který řekl, že Česko nejvíce zadlužuje právě aktuální vláda. Kromě toho vytkl premiérovi klesnutí investic.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Trojkoalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a lidovci by mohla získat až 31,5 % hlasů, pokud by ji podpořili všichni lidé, kteří o tom uvažují. Na druhém místě je hnutí ANO (30 % hlasů) a následuje další koalice Pirátů a STAN (27,5 % hlasů).

Výrazně menší potenciál mají SPD, ČSSD, Přísaha a komunisté.

PSALI JSME: JAKÝ POTENCIÁL PŘED VOLBAMI MAJÍ POLITICKÉ STRANY: AGENTURA KANTAR CZ UKÁZALA, KOHO LIDÉ PLÁNUJÍ VOLIT NA PODZIM DO SNĚMOVNY

PŘIPOMÍNÁME: HNUTÍ ANO PREZENTOVALO PROGRAM PRO DŮCHODCE: BABIŠ PROZRADIL, JAKÉ ZMĚNY PŘIPRAVUJE PRO SENIORY PO VOLBÁCH

Share