Hnutí ANO prezentovalo program pro důchodce: Babiš prozradil, jaké změny připravuje pro seniory po volbách

Program hnutí ANO předpokládá mnoho změn pro důchodce. Premiér Andrej Babiš je nyní prezentoval a slibuje rychlý růst penzí až k průměru 20 000 korun. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

Vláda Babiše doposud každoročně zvyšovala důchody a plánuje to dělat i po říjnových volbách. Růst penzí by podle hnutí ANO měl být ještě větší než v posledních letech. „Budeme dál zvyšovat důchody, aby v roce 2025 byla průměrná penze 20 tisíc korun měsíčně,“ je napsáno v programu hnutí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Aktuálně průměrný důchod v ČR činí 15 351 Kč a v roce 2022 by se měl dostat na 16 195 Kč. Pokud předseda vlády slib splní, ročně by se důchody měly zvyšovat přibližně o 950 korun.

Mimo jiné ANO chce zvýšit i vdovské důchody. Navíc důchodkyně by měly dostávat ročně tisíc korun navíc v rámci Dne českých matek a babiček.

Andrej Babiš a důchodci / Zdroj: youtube.com

Cílem hnutí je zabezpečit důstojné důchody a umožnit každému člověku vědět, jaký důchod bude dostávat.

Navíc vláda slibuje zachovat cestování pro seniory v MHD zdarma. Rovněž by měli dostávat finanční podporu zájmových aktivit a spolků.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér se také zmiňovat o tom, že by ženy po dosažení 70 let měly dostávat týdenní pobyt v lázních. Změny se připravují i v sektoru bydlení pro důchodce.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

ANO slibuje jmenování ombudsmana pro seniory, který bude řešit jejích problémy a stížnosti nebo rozvíjet digitální dovednosti seniorů.

Cílem je také prosadit důchodovou reformu, kterou v tomto volebním období schváleno nebylo.

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK BUDE V ÚTERÝ VYPOVÍDAT NA POLICII: MINISTR VNITRA PROZRADIL, Z JAKÉHO DŮVODU BUDE NUCEN TAM JÍT

PŘIPRAVUJEME: PREZIDENT ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY MÁ OBAVY O SENIORY, KTEŘÍ SE NENECHALI NAOČKOVAT: „BĚŽTE SE NAOČKOVAT DŘÍVE, NEŽ SI VÁS COVID NAJDE,“ UVEDL KUBEK

Share