Koalice SPOLU má možného kandidáta na prezidenta republiky: o kom ODS, TOP 09 a lidovci jednají

Prezidentské volby se blíží a koalice SPOLU stále jedná, kdo bude její kandidátem. Nyní se objevily informace, že by ODS, TOP 09 a KDU-ČSL mohly do boje o Hrad poslat bezpečnostního analytika a poradce předsedy vlády Tomáše Pojara. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Někteří kandidáti již potvrzují svou budoucí účast ve volbách, ale zatím nemá rozhodnuto vládní koalice. Teď se začalo mluvit o možném kandidátovi Tomáši Pojarovi.

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Lidovci potvrzují, že se toto jméno objevilo ve veřejné diskuzi, ale debata uvnitř koalice zatím není uzavřená.

„O kandidátovi na prezidenta vedeme v rámci koalice SPOLU debatu, naším cílem je najít vhodného a silného kandidáta,“ uvedl premiér Petr Fiala s tím, že čas strany ještě mají a mohou rozhodnout i po prázdninách.

Tomáš Pojar / Zdroj: youtube.com

Politolog Aleš Michal říká, že Pojar skvělý odborník a pochvaluje jeho schopnosti. Jako minus ale vidí to, že veřejnost o něm téměř nic neví. Dle jeho slov koalice by si měla pospíšit, jelikož volby proběhnou začátkem příštího roku a svou kandidaturu oznámilo již mnoho lidí.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Největší šance na vítězství dle sázkových kanceláří nyní mají generál Petr Pavel a expremiér Andrej Babiš. Ten ale svou kandidaturu zatím nepotvrdil.

PSALI JSME: „ALE ŠEL BYCH TAM KVŮLI LIDEM, PROTOŽE LIDÉ TO CHTĚJÍ“: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE O KANDIDATUŘE NA HRAD ROZHODNE AŽ NA POSLEDNÍ CHVÍLI

PŘIPOMÍNÁME: OSN VARUJE: HROZBA JADERNÉHO KONFLIKTU JE ZNOVU MOŽNÁ

Share