„Ale šel bych tam kvůli lidem, protože lidé to chtějí“: Andrej Babiš uvedl, že o kandidatuře na Hrad rozhodne až na poslední chvíli

V poslední době spousta lidí předpokládá, že bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude kandidovat na prezidenta. Svou kandidaturu ale neoznámil a pro CNN Prima News řekl, že o tom rozhodne až na poslední chvíli. Podle něj to jeho manželka nepodporuje. Informuje o tom web iDnes.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Všichni chtějí, abych kandidoval, ale rozhodnu se až na poslední chvíli,“ řekl Andrej Babiš. Jeho manželka se podle něj vyjádřila proti tomu, aby kandidoval.

Dodal, že je v politice už 10 let a mělo to určité negativní dopady na jeho rodinu a jeho zdraví, takže to chce zvážit.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident Miloš Zeman nedávno mluvil o kandidátech na hlavu státu a řekl, že by dal svůj hlas i Andreji Babišovi. Hlava státu je přesvědčena, že bývalý předseda vlády se voleb zúčastní.

Koncem loňského roku předseda hnutí ANO řekl, že rozhodnutí o své kandidatuře oznámí pravděpodobně v září. Nutno ale také říci, že minulý týden odjel karavanem na Moravu, chce jezdit po republice a komunikovat s voliči.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že zná většinu prezidentů na světě, navíc ekonomická diplomacie je pro něj zajímavá. Dodal, že pokud by kandidoval a pokud by se dostal do druhého kola voleb, opět by všichni byli proti němu.

„Ale šel bych tam kvůli lidem, protože lidé to chtějí,“ uvedl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Mnohem zajímavější by pro něj ale bylo vykonávat funkci ministra zdravotnictví. Vysvětlil to tím, že by bylo dobré realizovat mnoho projektů, například mluvil o prevenci rakoviny, o léčbě koronaviru atd.

PSALI JSME: „KOMBINACE ASOCIÁLNÍ VLÁDY S ČNB“: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE VLÁDA NEVÍ, CO ZNAMENÁ NĚCO ŘÍDIT

PŘIPOMÍNÁME: FIALA TVRDĚ ZKRITIZOVAL BABIŠE: VYTKL MU KROKY JEHO VLÁDY A VYZVAL K POKORNOSTI

Share