Fiala tvrdě zkritizoval Babiše: vytkl mu kroky jeho vlády a vyzval k pokornosti

Petr Fiala zuřil po tiskové konferenci a pustil se do expředsedy vlády Andreje Babiše. Ten podle premiéra nepochopil, že peníze na stromě nerostou a opoziční politik by měl být pokornější. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Fiala zdůraznil, že bývalý ministerský předseda by měl pochopit, že peníze nepatří vládě a na stromech nerostou. „Nejsou někde ve státě, netiskne je banka. Ty peníze dávají státu lidé,“ řekl premiér s tím, že se kabinet snaží pomáhat lidem, kteří to potřebují.

Premiér Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Následně Petr Fiala dodal, že předchozí vláda nehospodařila zodpovědně a nejhůře si vedla během pandemie koronaviru. Předseda vlády tvrdí, že se nechce stěžovat, ale chyby předchůdců nyní dopadají na občany. „Tady by měl být Andrej Babiš určitě pokornější,“ podotkl.

Důvodem kritiky je výstup Babiše, který řekl, že za inflaci může vláda, která nedělá nic, aby lidem vrátila peníze.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Fiala pokračoval a řekl, že kvůli krokům Babišovy vlády Česko se velmi rychle zadlužuje. Dle jeho slov potvrzují to i nezávislí ekonomové, kteří jsou přesvědčení, že za to může Babiš a jeho ministři.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Nakonec premiér uvedl, že vláda nyní lidem pomáhá a v první řadě se jedná o lidi, kteří si sami pomoct nemohou a jsou v ohrožení do budoucna.

Nyní inflace je nejvyšší za posledních 30 let.

PSALI JSME: „KOMBINACE ASOCIÁLNÍ VLÁDY S ČNB“: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE VLÁDA NEVÍ, CO ZNAMENÁ NĚCO ŘÍDIT

PŘIPOMÍNÁME: PŘEDSEDKYNĚ EVROPSKÉHO PARLAMENTU: EVROPA NESMÍ HLEDAT ZPŮSOBY, JAK ZACHRÁNIT PUTINOVU TVÁŘ

Share